Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bluescreen

Ještě jeden dotaz. Na jiném počítači se mi občas stane, že po zasunutí mechaniky následuje místo načtení média bluescreen a restart. Potom se médium načte normálně. Stává se to teda jen jednou za čas. Nevíte v čem by to mohlo bejt? Mám mechaniku LG, desku Gigabyte. Dík

Petr

Tak ten bluescreen vypisuje standartní hlášku:

Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.
Pokud je to poprve...
Zkontrolujte zda máte k dispozici dostatek místa na disku...
Obraťte se na vašeho dodavatele hardwaru a zjistěte si poslední verzi systému BIOS. Zakažte paměťové možnosti systému BIOS,...
Technické informace:
STOP:0x0000008E(...,...,...,...) (čtyři adresy)

Zahajování výpisu fyzické paměti RAM.
Výpis fyzické paměti RAM je ukončen.
Požádejte o pomoc...

Takže tak. Stává se to někdy když zasunu cd/dvd do mechaniky, jednou se to stalo když jsem zasunul prázdnou mechaniku a asi dvakrát nějakou chvíli po zasunutí média, třeba chvíli to bylo v mechanice, pak jsem otevřel nějaký video v přehrávači a bác ho. Když se to stalo a já jsem to restartnul, ukázalo to zase tu chybu a windows se prostě nenačetl dokud jsem to nevyndal. Pak jsem to tam třeba zas zašoupnul a šlo to v pohodě. Jednou mi to vypsalo nějakou kratší hlášku kde bylo napsáno BAD POOL HEADER.

0x0000008E je podla toho co som nasiel na MS "KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" (mal by to tam napisat pod tym, nenapise?), t.j. z toho nevyplyva nic :-) (moze to byt cokolvek aj HW aj SW-posahane Win).
nenapise to pri tom aj ze v akom module chyba nastala? (win32k.sys alebo nejake .dll, .sys, apod?)

Zacal by som klasika testom RAM (disketou z www.golmemory.cz), a skusil by som to napojit na iny zdroj, ak si vies niekde pozicat (z ineho PC :)
Uistit sa ze mas nainstaleny servicepack2 aj vsetky najnovsie updaty Win (napr. cez windowsupdate). Najlepsie by bolo skusit uplne novu (cistu) instalaciu Win, aby sa vylucili nejake posahane subory Win napr. nejakymi problemami s diskom alebo virovymi infekciami v minulosti apod.

Ty ostatní adresy teda příště napíšu taky. Počítač je novej, ale hardware teda otestuju. To padání je spojený s mechanikou, tak si říkám že asi bude problém tam, ale nevím. Co se týká windows, padalo to při původní instalaci kde byly i updaty, pak jsem to přeinstaloval ale už neupdatoval, protože zatím na tom počítači nemám přístup k internetu. Zdroj asi neseženu, ale mohl bych skusit vyměnit mechaniku.

Pod těma adresama nic takovýho jako win32k.sys nebylo.

Tak uvidíme.