Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS access-podfarbenie-zostava

...houk,mam taky problem-neviem si rady. Mam zostavu v ACCESSE v tvare:
zahlavie osoby(meno + prieyvisko) a potom telo osoba(zoznam vypozicanych knih). Data do zostavy mam z dotazu.

napr.:
Jozo ABC
kniha1 datum_pozicania pozicane_do
kniha2 datum_pozicania pozicane_do
Dalsie meno
...(vsetko su to textove polia)
a chcem podfarbit cely riadok(napr.: kniha2 datum_pozicania pozicane_do), ked pozicane_do<dnesny datum(funkcia now()).

Skusal som to cez podmienene formatovanie, ale tam to podfarbi iba pozicane_do.
Skusal som to aj cez VBA, ale tam sa neviem dostat ku tej hodnote v poli pozicane_do.

...nevie mi niekto poradit ako to spravit(bud nejak tak ako som to ja chcel, alebo aj nejaky iny sposob by pomohol).

{*.value tam nie je a nefunguje ani nieco ako> if (Me.Pozicane_do < Now())...}

...tak som nieco nasiel-samozrejme ze nie v helpe accessu :)
-riesenie: v tele zostavy-udalost pri formatovani-a tam ta podmienka isla:

If ((Me![Pozicane_do]) > Now()) Then
 Tìlo.BackColor = 16777215
Else
 Tìlo.BackColor = 16765666
End If

...jediny problem s tym je, ze akurat to pole, s ktorym to porovnavam, tak to nevyfarbi. ale inac to robi to co som chcel.