Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna rozlišení videa

Zdravím, mám nahrané video z tv, vysílané ve formátu 16:9, ale nahrané ve formátu 4:3. Když jej potom pustím na pc se širokoúhlým monitorem, je video ohraničeno pruhy ze všech stran. Šlo by to video překonvertovat v nějakém programu a zbavit pruhů (a aby potom bylo pokud možno ve formátu 16:9)? Pan&Scan mi nestačí. Díky. :beer:

Děkuji za radu, VirtualDub si stáhnu. Ještě se chci zeptat, jestli budu potřebovat nějaké pluginy, nebo jestli tuto funkci obsahuje i základní instalace.

A prosím někoho, kdo by sem napsal ten podrobnější návod, moc se v tom nevyznám.

to ja to delam v avidemux mazane.
nactu video
z menu Auto vyberu ze DVD
nastavim pomer stran -(tim me automaticky nastavi filtry)-presvedcit se z menu filtry
potvrdim
a zmenim kodery z DVD treba u videa na mpeg4 asp(lavc),coz je obyc divx a u audia dam jen Kopie.

Co je tak výborné na Gomu? Vzdyt ten přehrávač je samej bug. Gom nepříliš dobře spolupracuje s purevideo a má problémy s haali splitterem(prostě u některých mp4 spadne). Daleko lepší je KMPlayer, který sice také obsahuje bugy, ale oproti gomu ma vetší možnosti nastavení, přehraje více formatu a nemusi se instalovat. Navíc dokáže oproti gomu vylepšit znatelně nekvalitní obraz(lepe pracuje s filtry obrazu).