Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sestava celého počítače

AHOJ, DOST ČASTO ZDE RADÍTE JAKOU GRAFIKU, JAKOU RAM , DISK,ATD.nAŠEL BY SE NĚKDO , KDO BY VYPSAL nejlepší složení komponentů pro pc?Jasně že bude rozdíl mezi pc pro hry a pc pro net. mne by zajímal pc pro net, se stahováním více dat-hry nehraji.Domnívám se ,že vlastním složením pc z nakoupených dílů, ušetřím možná něco okolo 10.000kč. Je moje domněnka správná?Mám představu:zdroj-500w,ram-2x1gb,pevný disk 400gb. Dále je to pro mne velká neznámá.Najde se někdo, kdo si dá práci a poradí mi zbytek? Předem díky za pomoc, vlada.

ušetřit okolo 10.000? nesmysl, a to ani v případě skládačky z výhradně shit-komponent typu assrock, manli, eurocase - které bys stejně musel časem vyměnit.
nepíšeš jestli má jít o lepší kancelářeské pc s větším úložným prostorem, nebo o pc pro domácí video, ale to je už na tobě co s tím plánuješ.

Ahoj, pc-je na domácí použití, pouze pro surf na netu a uložení hudby a nějaký film.Mám 20+80gb disky. místo 20 bych hodil 250 - 320, 80 bych ponechal pro systém, grafiku si ponechám,zvukovku a mechaniku také.Měnil bych zákl.desku,zvětšil pamět a dal nový case s klidnějším chodem/větráky/.Nevím je-li potřeba ještě něco více, to bych se poradil později.Jde mi hlavně o zvětšení úložného prostoru a domnívám se , že bych měl zvětšit pamět, mám jen 128+512mb.Jak to vidíš?

Nepíšeš, co máš teď . Pravděpodobně to na net a přehrávání multimedií stačí a limituje tě pouze velikost disků. Pokud vyměníš základní desku, znamená to pro tebe pravděpodobně, že stávající paměti nebudeš moci použít. V současnosti jsou starší paměti dražší, než nové. Tvoje grafika je podle mého odhadu do AGP, ale dnešní základní desky mají PCI-Express. Pro tebe by myslím stačila deska s integrovanou grafickou kartou.Být tebou, nechám to sestavit někým znalým, nebo koupím nějakou hotovou sestavu s větším diskem ( nemyslím tím žádný " virtuální pokojíček" ,ale nějakou lepší kancelářskou sestavu v cenš okolo 7000 )
http://www.ddworld.cz/sestavy/aktualni-tipy-na-poci tacove-sestavy-do-20-000-korun-4.html
Současné PC bych prodal, nebo daroval, upgrade se myslím nevyplatí a použitím věcí ze starého moc neušetříš.

jo jo, jde mi jen o zvětšení úložného prostoru, myslím si že procesor bych mohl použít nějaký novější-výkonější.Samozřejmě bych to nesestavoval já sám, pohrávám si pouze z myšlenkou , zrenovovat můj stávající PC na něco rychlejšího/výkonějšího.V případě že bych použil z mého stávajícího pc nějaké komponenty/dvouvrstvá mechanika/vyšla by mne přestavba levněji než koupě nového PC.

Pokud ti jde o zvětšení diskového prostoru, tak zauvažuj nad nějakým externím diskem.
A hlavně se zamysli: opravdu potřebuješ nový, silnější PC? V čem ti stávající nestačí? Já taky občas uvažuju o upgradu a nakonec zjistím, že hraju občas jen hodně starý hry (tak 7 a více let starý), surfuju po netu, dívám se na filmy. Na to mi PC na 2,4GHz + 512RAM stačí. Byly by to jen vyhozený peníze a měl bych jen "dobrej pocit". Ale to by bylo tak všechno.