Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet pro pc a notebook

Mam notebook a pc a chtel bych vyuzivat internet od nejake spolecnosti (o2,vodafone,t-mobile)
Bohuzel u nas nikdo neposkytuje WIFI a nemame doma zavednou telefonni linku(vyuzivame vsichni mobili)
Prosim Vas jake nejlepsi reseni je, abych mohl stridave pouzivat Internet jak v pc tak i v notebooku(nepobezi internet soucasne na obou stanicich)
Popripadne jaky tarif zvolit.
Internet bude slouzi emaily,brouzdani atd.Zhruba mesicne udelam nyni do 800MB.
Dekuji

Když už, tak levněji vyjde sada 4G s USB modemem předplacená na 1 rok. Stojí 5999,- Kč vč. DPH, což představuje 500,- Kč na měsíc. Toto připojení lze i sdílet přes vybrané wifi routery (*), konkrétně Asusy řady wl-5x0 (cena cca 2200,-). Max. rychlost je ale i zde jen 256kbps (FUP aktuálně 2GB), průměrně je však vyšší než u Edge.

* k modemu existuje i ethernetový kabel (cca 800,- ?), s kterým lze pak použít router libovolný. Pouze prvotní nastavení je třeba udělat přes USB.

Já na mobilní internet (pro PDA a ntbk) používám typ připojení HSDPA (prostřednictvím modemu integrovaného v MT Samsung U-700). Rychlost připojení je lehce pod 1 MBps a u O2 platím něco mezi 600-900,- Kč měsíčně (nevím to přesně, teď do účetnictví nemám přístup a z hlavy si název tarifu nepamatuji).

Je to výhodné i pro případ, že mi standardní připojení od mého Wi-Fi poskytovatele vypadne. Na druhou stranu chápu, že HSDPA je řešení jen pro pražské floutky a brněnské chasníky.

Jóóó, zato Slovákům, těm je s HSDPA hej, jejich provideři si je hýčkají. To u nás máme akorát stupidní reklamy, prdy ve vodě, čivavy a teď už dokonce ovce....