Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zástupce na flash disku

Dobrý den,
mám FF na flashce - G:\Apps\Firefox.exe a chtěl bych na něj adresovat zástupce z (např.) G:\Docs\Inks\Firefox.ink.

1) Nemůžu použít relativní cestu protože .exe není v podadresáři u .ink :(
2) Nemůžu použít absolutní cestu protože na dalších pc je to disk G:\, H:\, T:\ atd...
3) Mohl bych to sešněrovat %disk%\Apps\Firefox.exe Ale neznám žádnou proměnnou prostředí, která by odkazovala na aktuální písmeno disku :(

Byl bych si schopný napsat program který mi "vypreparuje" písmeno mého flash disku, ale stejně bych ho jako ne-administrátor nemohl použít pro tyto účely :(

Help

už jsem viděl, docela fajn věcička. Podobná PortableApps Menu (nebo tak nějak)
- ale nějak mi více vyhovuje Launchy...
- má portable mód
- nepotřebuje přidávat nové programy/složky/soubory
- pluginy z něj dělají mocný nástroj (zejména pro gCalendar)
- na drahou stranu klidně si vezme 12 MB, což byste do takové utilitky neřekli :)

Bohatě by mi stačilo, aby admin vytvořil novou proměnnou např %flash% a na pevno ji odkázal na G:\, ale to by pak muselo být na všech pc nastaveno :(
Zkoušel jsem příkaz subst Q: %CD% (spouštěno z kořene flashky %CD% = G:\, takže dobrý), ale nikdy se to nechtělo udělat automaticky pouze ručně :(

ach jo. automaticky se ti spustí jedině soubor autorun.inf (může odkazovat na batku s substitucí), ale nespustí se v každé instalaci. pokud admin není blbec, na svých instalacích má autorun zakázaný.

pro neznámé pc proto není jiné řešení než nějakou substituci spouštět ručně.
u svých pc to není o moc lepší, správce disků ve windows si dokáže pamatovat písmeno pro jediný usb disk - ale zase tam můžeš použít ten usbldm - já ho používám.

c: nejspíš proto že to zkoušíš na systémovém disku
- link má v sobě natvrdo zapsanou cestu. flashka by se ti musela všude připojovat taky stejným písmenem,
- nebo bys na těch pc musel používat program pro správu usb disků usbldm,
- nebo zkus vždycky z rootu flashky spustit batku s příkazem subst pro přiřazení univerzalniho druhého pevného písmene tvé flashce:

@echo off
REM spustit z flashky, priradi/odpoji ji pismeno Y:
set abc=Y:
if exist %abc%\*.* goto NOSUBST
:SUBSTITUJ
cd \
subst %abc% %cd%
if errorlevel 1 goto ERROR
goto END
:NOSUBST
subst %abc% /d
if errorlevel 1 goto ERROR
goto END
:ERROR
subst && echo Chyba - pismeno %abc% je uz asi obsazene necim jinym && pause
:END

tak jsem to zkusil, funguje.
na flashce je tano substituční batka třeba v rootu, ať se líp hledá. po připojení k neznámému pc se flashce přiřadí nějaké písmeno. musíš tento usb najít a spustit "ypsilonuj.bat". toto je první podmínka.
druhá je ta, že si na flashce s tímto novým písmenem (třeba y:) uděláš zástupce. ve správci souborů můžeš zkontrolovat že cesty vedou na nový (y:) disk. kdyby se ti to nedařilo, přepiš obsah třeba hexa editorem.
nakonec doporučuju dát tvým .lnk atribut read-only.

je tam nějaký problém, protže když spustím příkaz: "G:\> subst Y: G:\" tak okno odřádkuje procesor začne makat a nic se nestane :(
Adminovský práva mám... ale chci to spouštět i bez nich.

Když v cmd "C:\> subst Y: G:\" tak to je během 0.001sek a vše šlape :S
V příkazech jsem chybu neudělal - copy paste, jde o to odkud se příkaz spustí, jestli z flash nebo c:\
Dokonce jsem to zkusil z datového disku D:\> subst X: G:\ a taky šlo

ŘEŠENÍ od ledního brtníka funguje:
----------------------------------------- -----------------------------------
@echo off
REM spustit z flashky, priradi/odpoji ji pismeno Q:

set flash=%CD%
set sub=Q:
%homedrive%

if exist %sub%\*.* goto NOSUBST

:SUBSTITUJ
subst %sub% %flash%
if errorlevel 1 goto ERROR
goto END

:NOSUBST
subst %sub% /d
if errorlevel 1 goto ERROR
goto END

:ERROR
subst && echo Chyba - pismeno %sub% je uz asi obsazene necim jinym && pause

:END
-------------------------------------- --------------------------------------

Moc děkuju.