Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s grafickou kartou (asi)

Zdravím,

omlouvám se za neurčitej předmět, ale nevim jak bych měl pořídně svůj problémek nazvat.

Sestava: Ati X1900XTX 512, AMD 4800+, MSI K8N Diamond Plus, 4x512 RAM.

Ted k jádru problému, nějak po půl roce perfektního fungování se mi občas při hraní PC jakoby hodil do uspornýho režimu, odpojil se monitor, zvuk ale jel dál, pouze ale určitá část, při hře postava třeba dořekla větu a konec. Občas se PC i kompletně vypne a musim sem vypojit kabej napajeni aby se znova nastartoval. Jedina věc ktera mi pomaha časově prodloužit dobu hraní, u starších her to je i někdy pár hodin je vypnutí v procesech "ati2evxxx.exe"
Taky to shazuje funkce v ati catalist center v "ATI overdrive" "Run automated clock configuration utility" nebo spuštění testu v 3DMarku.
Zkoušel sem stahovat stovky ovladačů, několikrát sem znova instaloval Windows, at s SP1, SP2 či Visty, nic nezabírá.
PC jinak funguje naprosto normálně.

Budu vděčnej za každou radu. Díky.

Daj tam slusny zdroj (fortron, enermax, apod), s potrebnym vykonom. Maxpower je IMHO takmer noname.
P.S. prip. to moze byt aj odchadzajuca/vadna karta. Nepodcenoval by som ani prehrievanie, teplotu samozrejme treba sledovat pri tom hrani alebo 3DMarku, v klude samozrejme bude teplota v normale otazka je aka bude pri hrani.

Pro tvoji sestavu by se fakt hodil pořádný zdroj se DVĚMI 12V větvemi,
laciné a dobré jsou Fortron, dražší jsou Enermax, SeaSonic...
Pouvažuj o zdroji nejmíň 450W a grafika místo ATI s problémovými
ovladači a hrozným Catalyst Centrem, tak prostě v této době
je suverénně nejlepší volba GF 8800 GT, například:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512000 6000000FG8&Search=8800GT&SearchType=1

Jádro G92!, DDR3, DirectX 10 + SM4 a hlavně PCIe 2.0 plně kompatibilní se starým PCIe!
Prostě není co řešit, co se týče grafiky. Vyhneš se ATI žroutu proudu,
zahřívání a špatným ovladačům.