Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD samsung

Dobrý večer
Asi po roce provozu mi začal HDD Samsung 160 GB rachotit jako poklička na hrnci.PC ale jede normálně akorád nějak dlouho při startu Windows XP najíždí.Za podnětné odpovědí předem děkui

zalohovat data, reklamovat (prip. predtym otestovat utilitou od vyrobcu disku, z www.samsung.com ze co vypise. Ak vypise ze je disk OK, tak aj tak skusit reklamovat ale potom to bude asi trochu problem ich presvedcit ze disk nie je OK ked utilita pise ze je OK...

P.S. plati len ak je to naozaj neobvykly rachot, a nielen normalny zvuk presunu hlaviciek po nejakej akcii vo Win alebo po pokuse o defragmentaciu apod. kedy je mozne ze hlavicka lieta po disku viac ako predtym..

Problém je v tom,že nevím jestli je to po roce provozu normální jev.Při najezdu to hrčí hodně a potom i když nic nedělám tak to v kratších pravidelných intervalech hrčí.Celý HDD mám zalovovaný na externím HDD.Na strance od Samsungu jsem byl ale nějak se mi nepodařilo tu testovací utilitku najit i tak ještě jednou děkuji za odpověď

děkuji za odkaz ale angliččina je pro mě tak srozumitelná jako maďarština.I když jsem si to přeložíl tak jak se tam objevilo slovo bios tak jsem to vzdal.Tam nelezu,vzhledem k poslední návštěvě,která skončila totálním selhaním systému.Asi zkusím tu reklamaci.