Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nečekaně malý výkon PC

Dobrý den,koupil jsem nové PC,ale momentální výkon mě zarazil.V 3DMarku 05 běží max. na 6400bodů.Prosím poradtě,co dělat pro zlepšení výkonu,kde co přenastavit,chladit,nebo vyměnit?Budu vděčný za každou radu a připomínku.Předem moc Děkuji Všem za odpověď.:-(

INTEL Core 2 Duo E6850 - 3,00GHz, 1333MHz FSB, 4MB cache, socket 775, EM64T (procesor)
INTEL DP935DP DragonTail Peak, iP35/ICH9R, DDR2 800, SATA II RAID, PCIe x16, USB2.0, FW, GLAN, sc775, ATX, bulk (deska)
ASUS EN8600GT SILENT/HTDP 512MB DDR3, GeForce nx8600GT PCI Express x16 SLi HDTV 2xDVI - pasivní chladič! (VGA)
WESTERN DIGITAL Caviar SE16 500GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms, WD5000AAKS (HDD)
2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL BOX (RAM)

Chybí mi ještě informace o verzi Windows (Vista jsou obvykle pomalejší než XP). Osobně bych se ale nějakým číslem v 3D Marku a podobných programech netrápil. Spíše se zabývejte tím, zda Vám všechny programy fungují jak mají a zda hry jsou plynule hratelné či ne. Co se týký teplot, je třeba použít nějaký software nebo čidla ke zjištění, zda je někde nějaký problém či ne (základem je dobře větraná skříň s předním a zadním větrákem, ale o tom také nic nepíšete).

OS je windows XP profesional SP2,ohledně virů,to jsem se snažil a snad je PC čisté.V klidovém stavu je CPU na 0-2% zátěže.Ale zaujala mě připomínka o správném taktu sběrnice.V biosu se moc nehrabu,ale můžete mě někdo nasměrovat kde to tam najdu?Díky moc všem za pomoc

FSB, mal by si ho mat na 333 (*4 = 1333)
Najdes to niekde v advanced alebo proste si tam prejdi vsetky podmenu nie je ich tam vela.

P.S. a frekvenciu RAM treba mat nastavenu na 800 kedze mas 800 RAM, ak to tak BIOS nenastavil automaticky (a podla popisu tvojho RAM modulu treba mozno potom zdvihnut napatie RAM, kazdy vyrobca chce ine tak si to musis pozriet v popise na strankach vyrobcu tvojho RAM modulu, alebo pomocou google hladat presne typove cislo toho modulu (mas ho na nom napisane) a najst si potrebne informacie).

P.S.2. aktualne frekvencie apod si vies pozriet vo Windows napr. programom CPU-Z (www.google.com), alebo nieco vypise mozno aj everest home (www.slunecnice.cz)

je to 3dmark 05 nebo 06 ? V 06 s patchem 1,2 mám ve vistě 64 jen 4700 podobná sestava...

Zkus to v 2006.

Doporučený postup instalace win XP. instalace XP, instalace intel inf /z intel.com/ instalace ovladače grafické karty /z nvidia.com/, instalace zvukové karty, instalace záplat- přes windows update, instalace direct x 9,0c poslední verze!!! /z listopadu 07-microsoft/