Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na disk

Koupil jsem 320ti gigový disk, ale windowsy mi rozpoznají pouze 131 giga.
Při instalaci vytvořím 50ti gigový oddíl, a po nainstalování SP2 už rozezná plnou velikost disku, ale při reinstalaci PC se ten 50ti gigový oddíl ztratí a jako by ten disk byl nový. Kdo ví co s tím? Poradí někdo? Díky.

Do windows samotnych staci nainstalit SP1 (//edit: teda aspon MS to tvrdi na svojich strankach, v praxi je lepsie mat SP2), ale instalator je osobitna vec na instalacnom CD. Neviem presne odkedy zacal MS cpat na instalacne CD opraveny instalator, je mozne ze uz od SP1 (neviem ja pracu MS nekontrolujem sustavne :), ale doteraz som bol v tom ze to je opravene az od instalacneho CD s integrovanym SP2, tak neviem. V kazdom pripade dotazovatel by si mal najprv zohnat novsie instalacne CD...

Ako uz napisal MM_Tank, problem u teba je ze nemas instalacne CD so SP2. Nic viac a nic menej.

Instalator WinXP na skorsich instalacnych CD proste nevie viac ako 128GB. Je to produkt od MS, tak je to pochopitelne ze kym sa zobudili ze by sa zislo dat BigLBA podporu do instalatora tak preslo 5rokov, u MS normal. Ale hlavne ze stihli vyrobit super znelku a zaoblene okna.