Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Video: vyšší rozlišení a nižší bitrate, nebo naopak?

Obvykle kóduju mpeg2 filmy (DVD z trafiky - Blesk, Šíp) do AVI kontejneru kodekem XviD 1.1.3

Filmy přehrávám na noťasu a možná budu přehrávat i na TV (zabudovaný DivX přehrávač). Při XviD kodeku používám cca 900 kbps pro video, u akčních až 1200 kbps.

A teď dotaz: Má smysl přemýšlet o zmenšení videa (z původních 720x576) na nižší hodnotu se současným zvýšením datovýho toku (při zachování podobné výsledné velikosti souboru)? Má tahle myšlenka něco do sebe či je to blbost?

Pavel

Byl jsem mimo net, nemohl jsem odpovídat.

Uvažuju o kódování z originálního DVD. Je mi jasný, že změna rozměrů videa na (např.) 544x480 povede k částečnýmu snížení kvality. Pak bych ale ušetřil na velikosti výslednýho souboru, když by stačil nižší bitrate (v obraze bude míň bodů) při subjektivně dosažené podobné kvalitě oproti mýmu současnýmu postupu.

Podotázka: na čem uvidím mírně nekvalitní obraz: na displeji noťasu nebo na analogové obrazovce TV?

Pavel