Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sestava PC vhodná pro práci s videem

Zdravím všechny.
Hodně pracuju s videem a s nynějším počítač (2500+ Barton :)) ) je to opravdu utrpení. Představu mám, ale jelikož jsem se vždycky zajímal více o platformu na AMD, tak mám pár otázek a budu rád za vaše rady.

Základní deska: ASUS P5K

Zde opravdu nemám zkušenosti s deskami na INTEL, takže tam rád dám na doporučení lepší.

Procesor: INTEL Core 2 Quad Q6600 / INTEL Core 2 Duo E6750

Tady zase nevím, jestli 4-jádro využiju. Jde o to, že doposud nemám zkušenosti ani s dvoujádry, takže si nedokážu představit, jak lze procesor zatížit. Dejme tomu situaci, kdy mi naráz běži převod videa do Divx, nahrávání FRAPSEM, nebo generování AVI z nějaké hry (trackmania nations) a k tomu ještě práce v PowerDirectoru (např. vytváření výsledného souboru z projektu). Víc počítač asi nezatížím. Utáhne to i to dvoujádro? Výkon ve hrách pro mě není tak důležitý.

Paměti: PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta

Grafická karta: ATI HD 3870/3850 - uvidí se podle ceny a dostupnosti.

Chladič na procesor: Noctua NH-U12F

Zdroj: CORSAIR HX520 / Enermax Liberty DXX 500W

Case: CoolerMaster Elite 330

Všem předem moc děkuji za reakce.

Omlouvám se, že vytahuju opět toto vlákno. Cenový strop mi byl trochu navýšen a tak jsem přemýšlel, jestli bych do toho nenacpal 4 GB RAM. Když jsem se koukal, tak 4 GB (2*2GB) se dělají jen s časováním CL5 - např A-DATA. Nevím tedy, jestli to nebude výkonostní brzda (i když u INTELU nezáleží zase tolik na latenci???) a jestli se nevyplatí počkat, až budou dělat jednu ramku 2 GB s CL4 (budou-li se vůbec dělat). Vyplatí se teď koupit ty 4 GB (2*2GB)?

Předem díky za reakce