Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pad cisteho systemu pri startu - test HDD+RAM OK

Cauky dostalo se mi pod ruku PC ktere nechtelo najet dle kamose, doma sem ho dal do stavy a najelo ale system spadl udelal sem test HDD (OK) test RAM (OK), reinstaloval sem system (na formatovany disk) a zned na uvodnim logovani to zhaslo, resetlo, zkolabovalo ....

napada mi vadne CPU nebo Power

mate nekdo nejaky test pro CPU ? nejakej na disketu nebo live CD, stejne tak neco co by zatizilo zdroj a monitorovalo jeho hodnoty (tez pokud mozno live CD nebo disketu)....widle na tom proste nerozjedu

na HDD pouzivam ruskou Viktorii a na RAM samosebou Memtest

PS: jestli tady zase bude nekdo hodnotit mou cestinu tak ad jde ucit do skoly a buze*ovat tam a ne sem kde clovek resi problem s PC

Zkusil bych nabootovat nějakou live verzi linuxu (třeba Ubuntu). Ikdyž je memtest ok, nemusí to ještě nic znamenat, zkus ještě test goldmemory.cz, bylo by dobré vyzkoušet i jiný zdroj. Nahrej do BIOSu defaultní hodnoty. Vadný procesor jsem snad ještě neviděl.

PS: Konfigurace je tajná? ;-)

Vymaz kompletne pociatocne sektory HDD napr. z DOSu programom killdisk (najdes cez google), staci to po minute stopnut, ide len o prve sektory.
Disk sa testuje utilitou od vyrobcu disku (stranky vyrobcu disku).
Stale moze byt problem so zdrojom alebo s motherboardom, pri instalacii sa toho deje dost.
pod Win mozes zatazit CPU napr. programom prime95 (zvolis torture test), alebo ak chces zatazit aj grafiku tak 3DMark apod, ak to padne tak to nezvlada vyssie zatazenie (zdroj, alebo doska - kondenzatory v haji).

P.S. DOS sa da nabootovat aj z CD, v nere zvolis ze bootovacie CD a das mu image diskety (1.44MB .img subor, napr. nejaky z www.bootdisk.com a mas bootovacku DOSu/W9x).
P.S.2. golmemory sa da spustat z akehokolvek DOSu, zasa nemusis mat disketu staci nabootovat DOS napr. z CD (na CD das .img spustacky W9x, a nabootovat s podporou CDROM) a tie subory z balika goldmemory mat na CD a spustis gm.exe

zase nove poznatky diky ti, ale jen prozajimavost videl si Viki v akci ? to neni sw pro zacatecnika co si sosne pro segate jeho seatool ...

skusim to smazani zacatecnich sektoru to sem jeste nikdy neskousel, a zatezovej test co radis nepustim, jak rikam nainstalil sem widle a hned na konci potazmo na zacatku prvniho spusteni systemu to lehne na logovaci obrazovce

ale jinak kuju za radu