Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úprava velikosti fotek

Dobrý večer, může mi někdo doporučit program na úpravu velikosti fotek, kde můžu zadat výslednou velikost v kB ? Programy na úpravu fotek mám,ale nedokážu odhadnout na kolik pixelů to nastavit. Potřebuju umístit fotky na webové stránky, kde je omezená velikost...jak to udělat, aby fotka neztratila kvalitu a přesto nezabírala moc místa.:-/

Zkus třeba Irfan View a zpracovat je hromadně (návodíček je na http://krata.bubakov.net/tipy-triky-finty/navody/d_ konverze/d_konverze.html).
Co se týče velikosti v KB, nevím, jestli se to tam dá nastavovat, nikdy jsem to nezkoušel. Neměl jsem k tomu důvod. Když jsem udělal obrázky například 750px krát něco (Irfan View dopočítá sám), vždy se do požadované velikosti v KB vešly. Návštěvníci webu nemívají dvoumetrové monitory...
Navíc u fotek můžeš upravovat jpg kompresi (a tím se zhorší kvalita - ale bude méně KB), nebo rozměr (kvalita se nesníží - a také bude méně KB).