Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi OnMouseDown a Up

Mám pole prvků (obrázků), Chci jedním tahem vybrat (zaznamenat) 2,
a sice: stisknu myš(LB) na prvním, dojedu na koncový a pustím(LB).
Při stisku zaznamenám tag prvku,to je OK, při puštění zase ukládám tag (do jiné proměnné),
jenže se zaznamená zas ten první. Jak to udělat aby při OnMouseUp
zaznamenal tag prvku, na který jsem se přemístil?

Keby si neprogramoval stylom "lepim nieco ale neviem preco" tak je to robota na 5minut - zachytenie sprav WM_LBUTTONDOWN a WM_LBUTTONUP a zistenie si pozicie atd.

Samozrejme v tom tvojom frameworku drag&drop vypnut, zrejme sa ti snazi naznacit ze si "tahal a pustil" ten prvy prvok preto ti to furt vracia ten prvy ked tam volas neviemco.