Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který disk do notebooku Lenovo TP Z61m?

Zdravím, řeším dilema, který disk si pořídit do notebooku IBM Lenovo ThinkPad Z61m. Nevím, zda tam je rozhraní SATA nebo SATA2, tak jsem vybíral z obou standardů.
Mými tipy jsou tyto:
product.jsp

Je velký rozdíl, když použiji disk s 5,4k otáčkami nebo 7,2k otáčkami? Na notebooku neprovádím žádné velké přesuny dat nebo střih videa, pouze potřebuji prostor.
Děkuji za rady

do vacsiny ntb sa montuju 5.400 otackove HDD, pretoze maju mensiu spotrebu, ako 7.200 a 10.000 otackove, co je u ntb dost rozhodujuce.

co sa znacky tyka, na poradni zvyknu borci odporucat Samsungy a Hitachi.

a pokial ja viem, disky SataII su spatne kompatibilne, takze by mali fungovat (napr. prejumprovanim) aj na Sata I.

pozrite si tiez tu na poradni odporuceny test 2,5" HDD do notebookov

A akym jasnovideckym sposobom dosiel k tomu aku ma ten disk skutocnu teplotu ? ::)
Ten "odbornik" bude skor nejaky zakomplexovany magor. Samsung HDD patria dnes ku spicke, napr. co sa tyka (ne)hlucnosti a nizkej teploty (skutocnej - aj ked si nanho sahnes rukou).
Hitachi ale tiez su velmi dobre tak ak chces hitachi tak si ho kup a nerozoberaj nezmysly. A toho "odbornika" sa uz radsej nic nepytaj.

Mě zaráží, hlava to vůbec nebere, že třeba ASUS Lamborghini
donedávna dodával HDD 5400 rpm, až po tvrdé kritice se probral.
Sony VAIO dovčil dodává tyhle pomalé HDD za cenu 80 000 Kč,
BluRay mechanika a GF 8600M GT tak ztrácejí na atraktivitě.
ASUS se alespoň poučil, zrychlil na 7200 a cena je dost pod 80 litrů.