Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakladni deska a podpora pameti..

Dobry den,

U teto desky Abit IP35-Intel P35, na jednom e-shopu pisi ,,až 8GB DDR2 1066MHz,,

A kdyz se doklikam na konkretni specifikace a podporu pameti tak ctu

,,Podporované paměťové technologie: DDR2 SDRAM PC4300.....DDR2 SDRAM PC6400

Pokud si to myslim dobre tak PC6400 je 800Mhz, tak proc tam predtim pisou tech 1066Mhz

Mam tomu rozumet tak ze pameti (PC8500) 1066Mhz budou na desce fungovat ale nejsou podporovane?

Dekuji

ddr2 1066 nemajú zatial certifikát JEDEC a je otázne,či sa aj dajú skutočne reálne niekde zohnať[alebo je to len nejaká katalogová/cenníková položka,kde Vám po mesiaci v obchode povedia,objednajte si nejaký náhradný tovar,to nevieme zohnať]Intel ich teda oficiálne neuvádza medzi podporovanými pamäťami,to že ich bude alebo nebude podporovať doska je záležitosť výrobcu dosky,záleží ako zapojí TAG-RAM na doske a čo implementuje do biosu,AsusTek bol vždy "výskumník" v tomto smere a išiel aj do velmi tvrdých sporov s Intelom a presadzoval si svoje riešenia,dnes napr. ponúka dosky s podporou fsb 1066/1333 MHz a Core2 Duo procesorov na čipsetoch i945G/GC[oficiálne len fsb 533/800 MHz] a montuje takéto cenovo výhodné dosky vo svojej dcérskej spoločnosti ASRock-napr.conroe 1333 sata2 séria,a čo vymyslí AsusTek,to obvykle hneď má aj trojkoalícia AAA alias Asus,Abit,Aopen implementované vo svojich výrobkoch