Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC mi vybere: grafika nebo zvuk.

Zdar na PC se zakladni deskou DFI i975X (integrovany zvuk), grafika GeForce 6600GS, 4GB RAM, Dual Core procesor, Hitachi 300GB disk a vypalovačka Samsung SH-182 mam ten problem, ze obvykle mi system najede "bez" graficke karty. Jede to v zakladnim rezimu (myslim 800x600) a grafiku to nemuze najit, ovladace jsem zkousel i ty nejnovejsi ale i po restartu je u graficke karty vykricnik. Obcas tak jednou za 10 spusteni to nabehne uplne normalne grafika NVidia GeForce 6600GS - pohodicka, jenze vubec to nenajde, ze by v systemu byla zvukova katra, takze nejde vubec zvuk, ve spravci zarizeni je vykricnik u "Microsoft Sound High Definition driver" - nevim nazev presne, ale kazdopadne je u tohohle zarizeni vykricnik proto, ze system vubec nepozna zvukovou kartu a v "řadiče zvuku, videa, ..." vubec driver na zvukovku neni a ani nejde nainstalovat, protoze system hlasi, ze zadna zvukovka tam neni.

Nechapu v cem muze byt chyba.

:?:

pre nainštalovanie High Definition Audio kompaktibilného zvukového ovládača teba do systému doinštalovať KB888111 update ,ktorý nainštaluje Microsoft UAA bus driver for High Definition Audio,pozor,pre každú verziu xp/w2k/w2003 existuje zvlášť verzia KB888111.t.j.verzia pre wxp sp1,zvlášť verzia pre wxp sp2 atď.

ked ti to nahodne nieco nachadza/nenachadza moze byt problem v doske, zdroji, grafike, atd., ako aj v instalacii Win.
Ak PC vypinas z 230V tak by som skusil vymenit knoflikbaterku na doske a do BIOSu load defaults ci to nepomoze, nainstalit nove Win (nacisto - vcetne formatu), ak nic nepomoze tak vymenit dosku.

Vyzera ako knoflik, nie? Skusit vymenit alebo aspon zmerat na kontaktoch dosky ze ci ma 3V, ak je PC uplne vypnuty z 230V. do BIOSu skusit load defaults, a skontrolovat ci si tu prepojku dal nazad do normalnej polohy. Nehlasi ti BIOS pri starte ze checksum error? Alebo nieco ine? (skontrolovat aj v BIOSe ci nie je BIOS flash write protection na enabled, ak je skusit to dat na disabled nech sa zapise ESCD. Skusit aj "reset pnp data" ak najdes tak Yes (to sa zmeni automaticky na No pri dalsom restarte).