Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svchost.exe

Dobrý den,
poraďte mi prosím: Avast! mi nahlásil virus Win32: TROJAN-gen(upx), píše dále C:\windows\system32\svchost.exe\exe.exe:$DATA. :-|
Když stisknu ve výstražném okně na "Odstranit" nebo na "Přesunout do truhly", píše: Proces nemá přístup k souboru, neboť jej využívá jiný proces. Bohužel nevím, co dělat, ani který proces ukončit, jestli vůbec některý ukončovat.
Poraďtě prosím:-(

Avast má funkci "naplánovat test po restartu", která umožní zkontrolovat (případně odstranit) soubory po spuštění PC ještě před spuštěním oněch programů (virů). Pokud by to nepomohlo tak asi nezbývá než je skusit odstranit ručně v nouzovém režimu, anebo pokud je stvořená záloha , tak obnovit ze zálohy.