Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Photoshop - viac RAM alebo rychlejsie CPU?

Skladam si PC na ktorom najnarocnejsia bude asi praca v Photoshope (zvysok len office, internet a pod, ziadne hry...). Nemam neobmedzeny rozpocet a tak sa rozhodujem, co je lepsie. Kupit rychlejsi procesor (zatial mi to vychadza asi na Core 2 Duo E6850 (3.0Ghz/1333MHz/4MB)) a menej RAM (2 GB), alebo trochu pomalsi procesor (Core 2 Duo E4500 (2.20Ghz/800MHz/2MB)) a viac RAM (4 GB). Poradi niekto co je lepsie? Vdaka.

Na stabilitu systému to vliv mít nebude. Kolik přesně využiješ závisí na tom kolik paměti bude mít tvá grafická karta. Ono se to totiž spolu dělí o ty 4giga...V praxi ti win napíšou že mají cca 3,0-3,5giga).

Když tam potom dodatečně nahraješ 64bitový operační systém tak využiješ klidně i 8giga.

Ale stara 32bitova aplikacia tusim aj tak nevie pouzit viac ako 2GB, takze bude mu IMHO nanic 64bit windows s 8GB RAM na ktorom bude pustat 32bit aplikaciu a nic ine (sucasne). Moj nazor.

4GB RAM ale by sa dalo pouzit (WinXP by videl tych ca. 3-3.5GB, 2GB by mal photoshop a 1-1.5GB by mohol zrat system). Ale keby som sa mal rozhodovat kvoli peniazom tak ako v povodnej otazke, radsej by som bral rychlejsi CPU a 2GB RAM, RAM sa da pripadne v buducnosti dokupit, s intel chipsetom by nemal byt problem so 4 RAM modulmi.