Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno legalizace windows

ahoj urcite mi nekdo pomuze teda snad, spadl mi system a ja jsem nainstaloval do pc windows xp prof. ale po aktualizaci mi to zacalo hlasit ze nemam legalni kopii systemu a tim padem nemuzu spustit win. media player 11 shanim tedy touto cestou adresu kde si legalizator muzu stahnout.
diky jirka

Pokud nechceš platit za operační systém, stáhni si nějakou distribuci linuxu, ten je zadarmo a legálně. Pokud chceš PLACENÝ systém jako Windows, musíš za něj zaplatit. Když si jdeš do prodejny koupit jídlo nebo něco k počítači, tak za to taky platíš, ne? Nebo to taky kradeš?::)

Windows XP koupíš v nějaké počítačové prodejně. Dostaneš s ním i licenční klíč, ten vepíšeš při instalaci do příslušných okének. Pokud již máš systém nainstalovaný, lze pomocí různých utilit změnit chybně zadaný licenční klíč za tvůj vlastní - musíš jej ovšem mít. Na této poradně nepodporujeme pirátství ;-)

Raději ani ne, nestojím o další diskuzi s pánama nejchytřejšíma. Jeden chce být vtipnej ohledně "hnědý ruky" a jinej zase předpokládá že jsem ožralej.Jestli-že mám nainstalovaný W-Pro, nepřeinstaluji to W-Home. Alespon já ne, mám W-home 2001, W-Pro je mladší a tudíž novější a v tom případě ti to napíše tuto hlášku.Možná že ty znáš způsob jak to nainstalovat ale já ne. Píši, jaké mám zkušenosti, snažím se jen pomoci. Možná že ne tak odborně jako ty, ale snažím se pomoci.Více nemá cenu psát, snad jsem to vysvětlil dost jasně.

5506: xp home a pro jsou každý trochu jiná řada co do možností správy, síťování, uživatelských a diskových práv, a počtu využitelných procesorů.
proto se jinak jmenují, jinak stojí, viz výš trochu jinak fungují, ale zároveň se pro ně stahují stejné aktualizace (a tedy nejde o různé windows mladší/starší).

to cos psal je naprostý blábol.
i brtník se občas dupne, ale neuráží pak lidi kolem kecama o pánech nejchytřejších jako zákazník 5.cenové skupiny.

""A co preinstalovat zakoupenym OEM systemem nebo pouzitim puvodniho original systemu? "" Pavle já jsem odpovídal na tuto možnost, vycházel jsem z mých nepatrných zkušeností/osobních/.Nainstaloval jsem si W-Pro/na zkoušku/ když jsem jej chtěl přeinstalovat orig.W-Home, napsalo mi to tuto hlášku:v počítači je nainstalovaná novější verze, nelze přeinstalovat.Dále jak jsem psal výše. Nechci si hrát na odborníka, jen jsem napsal můj názor na problém. Rozhodně nechci nikoho na Webu urážet a pravda je, že jsem to nenapsal moc odborně a přehledně..Takže nic ve zlým:-)Raději už nebudu radit.

A co preinstalovat zakoupenym OEM systemem nebo pouzitim puvodniho original systemu?

Ano, tohle jsem četl, ale není tu zmínka o XP Home. Předpokládám, že i XP Pro se dají pořídit jako OEM (ale krk za to nedám).

Nainstaloval jsem si W-Pro/na zkoušku/ když jsem jej chtěl přeinstalovat orig.W-Home, napsalo mi to tuto hlášku:v počítači je nainstalovaná novější verze, nelze přeinstalovat.

Jo, to se jistě za určitých podmínek stát může, ale těžko z toho dělat obecnej závěr.

Raději už nebudu radit.

Škoda, i tím si člověk tříbí a koriguje myšlenky.

Pavel