Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber ntb

Cauky, potreboval bych pomoct s vyberem ntb tak do 30 tisic +-. A jaky OS zvolit ... jsem student a prej jsou nejake licence na Visty nebo co.... Tedka- HDD aspon 100GB, RAM 1-2GB DDR2 trema, ale ne nx512MB,, asi dobrou grafiku a taky takove ty normalni veci (vypalovacka, ctecka karet, tv .. a uvital bych web kameru..), dale krom prociku i slusnou Cache.
Diky a cekam na vase rady a pripominky :-)

ako by som vyberal ja:

1. stanovil by som, na co ho potrebujem (to z casti mate za sebou)
2. precital by som si nazory uzivatelov na jednotlive ntb, recenzie a pod.
3. vybral si niekolko konkretnych typov ntb a vratil sa sem spat a spytal na ne...

pre zaciatok si mozete precitat aj:

ntb do kancla za 30.000,-
ntb na cestovani
vyber Asus ntb do 25.000,-
vyber ntb do 25.000,-
###
takisto si precitat vyber vhodneho CPU pre ntb
a este aj vyber ntb do 45.000,-

tak snad som poradil. hlavne si premyslite na co to potrebujete a zbytocnosti vynechajte :-)

pekny vecer

ten ntb vyzera byt fajn, paramaterove splna vase poziadavky + nejake hry na tom isto odohrate (zazraky necakajte).

znacka MSI, no neviem. uz som mal moznost jeden taky vidiet. leskly, blink-blink styl, taky ja nemusim :-) ale nevidel som na nom nejake extra chyby.

co sa tyka OS a aj Office, nie je problem. pre studentov ma MS pripravene zlavy a do tych 30.000,- sa s tou cenou zmestite ;-) spravicka o OS MS Windows Vista Ultimate pre studentov tu a MS Office 2007 zas tu.

Hlavne by mel byt takovy multimedialni na videa, hudbu a obrazky, ale i na hry. Ptoto bych chtel tech 2GB RAM a vetsi HDD i pres 160GB ... ale jak je to s tou vyrovnavaci pameti ? Nejsem odbornik a rychlosti HDD ? Vsude vidim "jen" 5 4000. :.(

rychlý CPU a velká RAM ti je na hry k ničemu, když ten noťas bude mít nějakou šitózní grafiku...

Notebooky nejsou na hraní.

Jinak máš moc velké oči. Za 30 koupíš lehce naprůměrný notebook od šitózního výrobce s odpovídající "kvalitou" nebo průměrný kancelářský model (který zvládne vše vyjma her) od zavedeného výrobce.

Rovnou se vykašli na "značky" typu Acer, Asus, MSI, levná Lenova apod. Cenu má uvažovat o modelech od HP, Dell, Lenovo (původní IBM modely), lepší modely Fujitsu-Siemens, pokud máš hodně peněz, pak Panasonic nebo Sony.

Ma to vlyv na rychlost u narocnejsich aplikacii apod. Da sa povedat ze velkost cache sa nepriamo prejavi na vykone CPU, preto maju vykonnejsie CPU aj viac cache. Mozes sa orientovat podla cisel u CPU (nemyslim frekvenciu), tie cisla v principe uz odzrkadluju celkovy vykon CPU (aj vlpyv cache).