Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvd mechanika nenačte žádné prázdné médium(dvd,cd)

Zdravim, potřeboval bych prosim poradit s touto věcí :
Moje DVD vypalovačka (NEC AD-7173A LF/B), mi nechce načíst vůbec prázdné DVD či CD, ohlásí to chybu jednotka cd nenalezena(nebo nějak podobně). Tudíž nemohu ani vypalovat.Mechanika přečte pouze media, na kterých jsou uložena nějaká data, prázdné prostě nečte.Mechaniku jsem zkoušel v jiném pc a tam normalně šlapala.Divné je že, jakou koliv jinou mechaniku jsem v mém pc zkoušel tak dělala stejný problém, ale tak to asi bude problém v něčem jiném než je dvd mechanika, ale právě nevim v čem.:-(

co si pamatuju, tak prázdné médium nečte žádný program (průzkumník nebo správce souborů), vypalovací program (nero) akorát sdělí velikost média a že na něj jde zapisovat. čili nevidím žádný důvod ho nějak načítat nebo zkoušet mazat.
existují pak ještě utility pro paketový (postupný) zápis jako nero incd a tuším roxio easycd, fungují na "rw" i "r" média, doporučuju všem podobným nekompatibilním svinstvům se vyhnout a odinstalovat je - jestli tu náhodou není zakopaný jezevec.
windows xp umí přímo zapisovat na předformátovaná média, nero tuším tento nesmysl při instalaci automaticky vypíná - snad se ti to nepovedlo obnovit.
jedna česká firma prodávala kdysi v kriplmarketech nesmazatelná (a taky nenahratelná) rw média pro tento zápis, toto svinstvo se už naštěstí nedá koupit - ale nepíšeš jaké média používáš.

A ty rw-cka mazat nemuzu, pač je to nenačte stejně jako cd, nebo dvd když na ne chci něco vypálit.

Tuhle větu jsem nepochopil, respektive kauzální nexus v ní obsažený.

Proto se opětovně táži, co se stane, pokud strčíš DVD-RW do mechaniky a aniž by ses pokoušel činit cokoli jiného (zejména načítat disk v mechanice), ve vypalovacím programu spustíš funkci Quick Erase?

Víte tady jde o to, že když vložím nějaké prázdné medium do mechaniky tak se ho nesnaží ani načíst("nerostočí se").A neni pravda, že se do prázdného media nedostanete, NA mém 2. pc to jde bez problémum, sice po otevreni tam nic není(nebot je to prazdné) ALE ALESPON TO NEHLASÍ CHYBU.A NÁSLEDOVNĚ MOHU VYPALOVAT.

aha - přemoudřelé windows hlásí u prázdního média chybu.
doporučuju následující kód kopnout do schránky, a v nějakém čistě textovém (ascii) editoru* jej uložit jako noautorun.reg, a dvojím kliknutím na něj ho importovat do registrů - nebo to v registrech zeditovat přímo:

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

a že zdaleka nejlepším textovým editorem je pspad, o tom žádná