Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odinstalace XP z dualbootu XP+Vista

PC s dualbootem:
1. instalace XP na disk C: (aktivní oddíl)
2. instalace Vista na disk D: (přidá na C: svůj bootmanažer)

Cíl - odstranit XP, aby Vista i nadále fungovala. Disk C: by měl zůstat zcela prázdný.
-------
Tuším, že by to mělo jít nějak z nabootovaného DVD Vista - jenže jak? :-/
...trochu jsem hledal (asi špatně), ale nic moc jsem nenašel...

Mohl by někdo znalý sem v pár bodech napsat postup pro laiky? Nebo aspoň hodit link, pokud je to někde řešeno? Díky (hlavně za případné hledající, mě tento problém nebolí - ale rád bych v něm měl taky jasno).

Ne, po nabootování jsou Visty na C:, v mém příkladu je to označeno z hlediska XP. Místo C a D jsem mohl napsat první a druhý oddíl. Tedy:

Na prvním (primárním) oddíle je XP + bootmanažer Visty
Na druhém (rozšířeném) oddíle je Vista

Cílem je přesunutí bootování z prvního oddílu na druhý a kompletní odstranění prvního oddílu s XP (třeba i vyndání disku, bylo-li by to provozováno na dvou fyzických discích).

Já se tím taky zatím nemusím zabývat, dualboot budu ještě hodně dlouho používat (16-bit programy, hry - v 64-bit Vistách mi nefungují). Zajímá mě to spíše do budoucna; rád bych se něčemu přiučil a myslím, že by se takový pidi tutoriálem hodil i jiným...

treba skonvertovat druhu particiu na primarnu, nastavit ju ako aktivnu

...už mi to nemyslí; hledal jsem to ve Správci disků, ale nenašel :-| Kde je to možno provést? (Podotýkám, že particie s Vistama by měla být zachována - neměla by se přeinstalovávat.)

opravit Vista instalaciu pomocou instalacneho CD/DVD

...myslíš tu nějakou Konzoli na zotavení?

Díky za upřesnění.

...už mi to nemyslí; hledal jsem to ve Správci disků, ale nenašel :-| Kde je to možno provést?

musis pouzit nejaky partition manager ktory to umoznuje

...myslíš tu nějakou Konzoli na zotavení?

po nabootovani a spusteni instalacie z CD by si mal mat dostupnu moznost:

Repair your computer -> Startup Repair