Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oznámení o došlém emailu na mobil o2 chceme, spamy ne - JAK?

Kamarád (prima člověk, ale netechnický typ) se na mě obrátil s prosbou o radu, že mu chodí na mobil příliš mnoho spamu a jestli by se s tím dalo něco dělat. Chtěl by, aby mu nadále chodila na mobil oznámení o došlých emailech, ale ne spamy.
Situace:
Ten člověk má svůj jediný email na volny.cz , ten jsem mu kdysi zakládala a mám do jeho nastavení dosud přístup. Kamarád používá mobil od Telefoniky o2 (dříve Eurotel). Na volny.cz má aktivní spamfiltr. O emailech, které spamfiltr neodchytne, mu přijde na mobil informace, neboť na webovém rozhraní volny.cz jsem mu už kdysi nastavila zasílání kopií došlých emailů na jeho MobilníČíslo@sms.eurotel.cz Tato služba funguje dobře, samozřejmě volny.cz občas nějaký spam propustí (cca 1 denně), ale to by nebylo tak zlé.

Problém je v tom, že zřejmě nějaký spamrobot zaregistroval mobilní emailovou adresu kamaráda a posílá mu tedy na mobil spamy přímo, denně mu jich přijde 20-30 na mobil, což je otravné :-( Tyto spamy neodfiltruju na volny.cz , protože přes volny.cz vůbec nejdou. Informovala jsem se u Telefoniky, jestli nelze někde u nich nastavit nějaký spamfiltr na mobilní emailové adresy@sms.eurotel.cz - prý nelze. A změnit ji tu mobilní adresu na nějaký jiný tvar prý též nelze.

Jak asi víte, tak Eurotel / o2 má mobilní adresy v pevném tvaru 00420xxxxxxxxx@sms.eurotel.cz , kde xxxxxxxxx je číslo mobilu. Takovéto adresy lze tedy snadno odhadnout i vygenerovat nějakým programem - a nakrmit tím spambota :-/ Zatímco třeba Vodafone má mobilní emaily ve tvaru CokolivSiVymyslíš@vodafonemail.cz apod. A když se člověku přestane líbit jeho stávající mobilní adresa, tak ji lze snadno změnit na NějakouJinouMobilniAdresu@vodafonemail.cz a jedeme dál. U T-Mobile to funguje podobně jako u Vodafone = tvar mobilního emailu není pevně daný. Jenže Eurotel / o2 tohle neumožnuje - u něj je pevně daný formát mobilního emailu. Jediným řešením, jak se zbavit spamu, že tedy zdá požádat Telefoniku o kompletní zrušení mobilního emailu, což kamarád asi bude muset udělat, protože těch spamů začíná být neúnosně mnoho 3-[

Dotaz:
Je možno nějak jinak zabezpečit, aby kamarádovi chodila na mobil oznámení o došlých emailech smskou na mobil, aniž by k tomu musel využít ten mobilní email? Nabízí toto nějaká webová služba - nejlépe zadarmo? ;-)

Jedním z řešení by bylo přejít s mobilem k jinému operátorovi, ale to kamarád z určitých důvodů nemůže/nechce. Rovněžtak si nechce pořídit druhý mobil od jiného operátora.

PS: U "starých" klientů Telefoniky nelze změnit formát mobilního emailu příslušející k danému mobilu ani na 00420xxxxxxxxx@sms.cz.o2.com - ptala jsem se, prostě nelze.

Děkujeme všem za rady :beer:

Já tohle vyřešil úplně jednoduše již před lety. Nejdříve na Eurotel a teď na Vodafone a funguje to bezva.
V e-mailové schránce (na atlasu seznamu centru) se vybodnu na to jejich upozornění, ale dám si pravidlo:

pokud je odesilatel *@*.cz
pošli kopii na číslo@vodafonemail.cz

Tím mám zaručeno, že mi to dá vědět (na vodafone chodí 2 SMS s obsahem toho mejlu - ne s větou "máte mejl") a od těch z com, odkud chodí spamy mám klid. Přičemž takoví ti čeští "kockaprede@pespocita.com" holt nemám, ale jsou tak 3 do roka a vůbec mi to neva.
Docela mě u toho těší, že mi to nechodí z poradny, jelikož třeba za lživě (k) mi to chodilo a jednou při nějaké diskuzi s IgoremK snad 50/hod...

Kmochno, máš bohužel pravdu. Kráťo, na hotline mi řekli, že tuto službu už přestávají podporovat a že je možné pouze požádat o její kompletní zrušení u konkrétního čísla. Žádné filtry tam nastavovat nebudou, nejsou k tomu obecně přístupné nástroje a IMHO k nějakému zlepšování chybí Telefonice motivace. Přitom by v daném případě stačilo udělat obyčejné webové rozhraní jako má T-Mobile nebo aspoň umožnit volbu tvaru mobilní adresy jako u Vodafone. Nevím, proč něco takového nemá nejstarší a (asi) nejbohatší operátor, když dva mladší a menší operátoři to mají dávno. Achjo :-/