Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Občas vynechá kolco u myši

Mám myš Logitech MX620 - bezdrát

Zjistil jsem že občas mi vynechá kolečko "o jeden zoubek" prostě při otočení nezareaguje, ale až při otočení na dva zoubky..
Někdy se stává když delší dobu kolco nepoužívám že taky nezareaguje, ale dneska jsem si všmil zajímavého úkazu:

To kolco vynechá skoro vždy když myš trošku při práci nadvzvednu, občas si myš trošku nadzvedávám pro snadnější manipulaci atd.
A vždy jak ji trošku nadzvednu nebo naopak položím, tak kolco je hluché.
Už jsem to viděl jako mechanickou vadu - při nadzvedávání něco někde ztratí kontakt, ale ne.
Dal jsem si ji do ruky a jedním prstem otáčel kolcem, v poho reagovalo, jak jsem ale druhým prstem přiložil ruku ke snímači dole, tak vždy jak jsem ji přiložil a oddálil prst od snímače tak to vynechávalo taky.
Vypadá to spíše na vlastnost řídícího firmwaru myši...

Pozorujete někdo podobný úkaz?
To občasné vynechání je celkem nepříjemné.
Ale potěšilo mě že to je SW problém - a v Logitechu něco špatně naprogramovali, a že to není HW závada mého kusu.

Otoč myš dírkou snímače do výše úst. Zavři oči, co nejvíc se nadechni a vší silou foukni do té dírky. Nepomůže-li to, rozlouskni myš a vypucuj takový děravý kotouček u toho kolečka a všechno ostatní od prachu, kočičích či jiných chlupů a jiného svinstva. Jestli to nepomůže, myš zahodit.