Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako nakofigurovať sieť

Potrebujem radu od odborníkov na siete. Vo firme máme celkom slušne zabespečenú widowsackú sieť s domenami. Na externých pracoviskách boli v poslednom čase zriadené prac. stanice pripojené ako VPN cez GPRS s OS windows 2000. To teda už funguje normálne. Na tých externých pracoviskách však sú aj ďalšie 1 až 3 PC, s OS windows 95 alebo windows NT 4. Potreboval by som poradiť, ako to urobiť, aby PC s Win 2000 (VPN) routoval túto externú sieť a to tak, aby som z centralnej siete videl tie PC s Win 95 a NT a aby mali samozrejme svojú IP adresu. Vďaka za každú radu

Správně nakonfigurovaný VPN klient by měl "dropnout" všechna LAN spojení a být jen ve VPN síti.

Otázka je, co přesně tam za VPN řešení máte. Od toho se dá potom odpíchnout. Obecně se to ale dělá tak, že se (pokud se má připojovat celá síť) použije nějaký VPN tunel na routeru a klienti jsou pak "jako v LAN". Toto je BTW asi nejlepší a nejspolehlivější řešení.