Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD3870 a problem s 3dmarkem 05+ 06

Zdar vespolek,
usmalo se na me stesti a dostala se na me v krame jedna HD3870ka... Cod4 a Crysis jedou jako po masle, ovsem kdyz jsem chtel vykon sveho noveho stroje comparnout s prateli u piva, setkal jsem se s problemem.. nenastartuju ani 3dmark 05, ani 06. Cpu vykonava po startu aplikace na procesu 3dmarkxx.exe nejakou cinnost (task manager), tak 10-30%, disk obcas blikne, ale nic se nedeje. Vidim jen loadovaci obrazek, ten pak zmizi a dal uz nic. Take mi nasledne zhavaruje explorer a musim ho rucne zrestartovat. Os jsou winXPpro SP2, deska Gigabyte P35-DS3,2x1GB ram A-Data Vitesta,c2d e4500@2640Mhz, zdroj bude ok - Chieftec 560W. Pouzivam Catalyst 7.11 z Ati.com.
Jak rikam, hry slapou, jen 3dmarky ne... Nemuzu se chlubit v hospode kolik mam bodu, pomoc :.(

Neviem ale najprv by som spustil start-spustit a napis tam: dxdiag
a tam si pozri aky mas presne directX nainstaleny a urob si tam testy 2D a 3D. Instaloval si directX odkial?
A skus CPU na chvilu odtaktovat (preistotu), vsetky zbernice dat na standardne freq. Myslim ze tie 3D marky skusaju/zatazuju aj CPU, ak nie je CPU 100% OK na tej frekvencii tak by to mohol byt tiez problem.

directx je 9.0c, z MS webu. Pokousel jsem to i bez pretaktovaneho cpu, vysledek stejny. Tim to nebude, napr. Orthos bezel cca 2hodinky a ok. Jen mam BOX chladic, tak to nehonim vic. Pokusil bych se preinstalovat driver od grafiky, ale nic novejsiho asi jen tak nebude. Kdyz pak ale k tehle karte clovek v recenzich na internetu na ty vysledky v 3dmarcich narazi tak je mu do breku :-)

Fuente, skládám PC poslední 2 roky prakticky výhradně na ATI (kvůli cena/výkon ve střední třídě) a rovnou ti musím říct, že "problémy" s ovladači prakticky nejsou. Jediné, co lze považovat za problém, je někdy horší výkon v určitých hrách, což se spraví většinou v následujícím vydání driverů. A pak samozřejmě CCC, ale to já neinstaluju/nebo nepoužívám...

jsem tu nechtel zalozit diskuzi tohodle typu :-)

ja jsem mel tet par let zpatky nekolik nVidii, a je mi jedno od koho kartu mam. A Fuente, stesti se na me doslova usmalo, podivej se kolik je po webu chudaku co na svou novou Atinu teprve cekaj.. Dneska jsem na tom dosvistel Crysis a jelo jak z praku. To na nVidiich 8800gt malokdo, pac ty nejsou vubec.

Apropo, po instalaci toho hotfixu co jsem tu nahore inzeroval uz mi 3dmarky chodej. Pro zajimavost, v 05ce 15240 bodu bez pretaktovani. Mam nejrychlejsi pc v Hospode :-D (zatim..)