Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem invalid partiton table

Odesel mi hard disk na laptopu Acer aspire 3020 [80 giga Toshiba, rozdelen na dve partisny]. Rozmontoval jsem, vymenil za totozny disk, nijak nedeleny. Nainstaloval oem verzi win xp [neni to klasicka instalace, ale zaloha v Norton ghostu]. Win bez problemu nabehly.
Pote jsem dal nacist obraz disku pres norton ghost, ktery jsem si pred nedavnem zazalohoval.
Po nekolika hodinach nacitani [cca 7 giga] jsem dospel ke 100% a pocitac se restartoval.
Nenabehly ovsem windows, ale jen cerna obrazovka. I po nekolika restartech.
Znovu jsem tedy preinstaloval windows s tim ze budu muset kazdy program instalovat znovu zvlast. Po dokonceni instalace probehl restart, ale nenajely win, ale pouze hlaska "invalid partition table".
Disk jsem vymontoval, pripojil jako externi k druhemu laptopu [dell, vista business] a zformatoval ho.
I po dalsi instalaci win xp ta stejna hlaska.
Kdyz se na disk podivam [hlasi se jako acer], tak obsahuje nainstalovane windows a ve spravci disku se tvari jako MBR. Opakuji ze neni nijak delen.
Je mi divne ze po dalsim zformatovani se stale hlasi jako acer.

Nevite jak ho premluvit aby netvrdil invalid partition table a spustil windows?
dekuji

Problem bude asi v tom co tam robis, nejak som to nepochopil.
1. Nainstalujes Windows -> funguje
2. preplacnes na ten fungujuci disk ghostom Win zo zalohy coho?(disku alebo particie?) -> prestane to fungovat?

Ak som oba body pochopil spravne, tak si tam asi nedal rovnaky disk (s rovnakou kapacitou), ale iny, alebo mas chybu v tej zalohe ghosta. Skus tam nanovo nainstalovat windows (na zaciatku instalacie zrus vsetky particie a vytvor nanovo a naformatuj - instalatorom) a zo zalohy ghosta potom obnovit len systemovu particiu a nie cely disk (ten obsahuje aj MBR a part.table u disku s inou kapacitou musi byt odlisny).

Když se vykašleme na to proč nejde obnovit stará záloha tak máš po té akci před sebou disk který se tvaří jako vadný. Je potřeba přepsat jeho MBR rekord. Možná by pomohlo nějaké instalační cd linuxu nebo to nějaká utilita od výrobce /nevím co má toshiba/. Např. IBM mělo v utilitě zápis nul na disk. Taky se to dá udělat ručně, kdysi sem na to použil Winhex
Winxeh\tools\opendisk\physical media\vybrat správný!!! -přepsat první sektor nulama

diky za reakce
soucasny stav je takovy, ze kdyz "nainstaluji" windows, tak se vubec nespusti, ale pouze se haze ona hlaska. Pisi "nainstaluji" schvalne v uvozovkach, protoze se nejedna o klasickou instalaci windows.
Kdyz jsem laptop koupil, tak prvni veci po jeho zapnuti byl pruvodce vytvoreni "instalacniho" cd. Poprve mam original win, takze nevim jak to chodi jinde s oem verzemi. Pri "instalaci" je obrazovka totozna jako pri nacitani zalohy norton ghostem. I kdyz si nevzpominam ze by tam ghost od vyrobce [aceru] byl, jelikoz jsem ho pozdeji sam instaloval.
Timto mi odpada vetsina moznosti co mi radite.
Disk zaheslovany nebyl, alespon ne ode mne. Pokud, tak jako tovarni nastaveni.
Na variantu s Winhexem nemam zkusenost a nevim jak na to.

Nemohl nastat problem v tom, ze jsem dal obnovit ze zalohy kterou jsem mel udelanou z disku C: [40 giga - polovina fyzickeho disku] a nahraval to na nerozdeleny 80 gigovy?

Ano mohol nastat problem v tom. Skus na ten novy disk najprv urobit particiu (spravnu), napr. na inom PC (ak mas nejaky adapter a vies ho pripojit k inemu PC), v sprave diskov (pravy klik na tento pocitac - spravovat) zrusit particiu, vytvorit particiu nanovo (alebo dva oddiely, 40+40, ako chces) a naformatovat. Otazka je ci urobit FAT32 alebo NTFS particiu, treba urobit taku aku si mal predtym (vies ci si mal predtym fat32 alebo ntfs?) To moze byt tiez problem, pripadne mozes skusit najprv FAT32 a skusit obnovit zalohu, ak nepomoze tak vsetko zopakovat a vyrobit NTFS.

A disk na ktorom je uz particia das nazad do notebooku a urobis to obnovenie zo zalohy ktore si si vytvoril. Ak sa ta nahodou bude pri obnovovani pytat ze co obnovit, tak zvolis ze obnovit len data systemovej particie (t.j. "to partition"), nie cely disk (nie "to disk")

P.S. alebo asi najlepsie to bude urobit uplne inac, takto:
a) zozen si hockde hocake instalacne CD WinXP (od znamych kamaratov apod)
b) nabootuj z neho do kozoly pre zotavenie a skus fixboot a fixmbr.
c) ak nepomoze tak nainstaluj normalne nanovo WinXP na ten novy disk (na zaciatku instalacie v instalatore zrus terajsie particie a vytvor nanovo). Ten Win samozrejme neregistruj ani neaktivuj ani nic, to bolo len na vytvorenie spravneho MBR a tabulky particii atd. Dokonca ani nemusis pustat instalaciu dokonca, po prvom restarte CD z mechaniky vyber, to staci.
A potom nabootuj z toho CD co si si vytvoril zalohu (po kupe notebooku), a preplacni na disk tu tvoju zalohu.

Este by si mohol popisat ako presne postupujes ked obnovujes tu zalohu (myslim tu ktoru si si vytvoril po kupe notebooku). Alebo si tam dal hned nejaku tvoju zalohu co si si urobil ghostom, alebo ako? Lebo stale nechapem co si tam vlastne robil (napis presne krok za krokom ze co presne si robil, ktoru zalohu si pouzil atd).