Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je tato deska K.O. ?

Dobry den, jedna se o desku Asus socket 939.

Po zapnuti najede okno ve kterem vidim typ desky, vyrobce, dole vlevo ,,del to enter setup,,
neukaze nic jineho zadna kontrola pameti a pod..

Na zmacknuti klavesy del - nereaguje to same s pouzitim usb klavesnice
Bios je pre-flashovan nejnovsim
GK zkousena jina - taktez nereaguje
Pameti zkousene jine - taky bez uspechu
Zdroje - taky nic

Je tato deska K.O nebo co muzu jeste vyzkouset..

Procesor nema jiny tudiz nemuzu vyzkouset ale tim to asi nebude..

dekuji

clear CMOS.
Poodpajat uplne vsetko (karty, RAMky, grafiku atd, nechas len CPU, zapnes - pipa?). vypnut, RAM skusit vlozit, pipa? Ak je v kejse tak vybrat dosku z kejsu aby sa vylucil skrat na kejs.

Bios je pre-flashovan nejnovsim

- to znamena ze predtym to nabehlo a po flashovani nie?

Clear cmos jsem zkousel, i jinou baterku,

to znamena ze predtym to nabehlo a po flashovani nie?

tim chci rict ze jsem ho vytahnul a byl tam nahran nejnovejsi

Odpojovaj jsem vsechno a kombinoval ruzne, zapojoval apod. a nic, speaker pipne jednou, ale tet si to presne nepamatuji kazdopadne nepipa tak ze by hlasil neco spatne

A jeste, zelena dioda hlasi zelenou

Moc mi to není jasné. Pochopil jsem to tak, že deska nefungovala vůbec,
ale už je 14 dní po záruce?! BIOS jsi vytáhl, ale už tam byl nejnovější?!
Zkus to nějak objasnit. Odpoj všechno včetně USB zařízení, nechej tam jen
grafiku, RAM a HDD. Odpoj PC ze sítě, vyresetuj na desce CMOS nebo alespoň
vyndej baterku na 30 minut, vyndej a zandej grafiku, RAM i kabely k HDD.
Pak zkus PC nahodit, pokud PC Speaker pípne jednou, mělo by být vše OK,
alespoň co se týče připojení grafiky, RAM a HDD. Pak se snad dostaneš do BIOSu.
Jestli ne, sežeň si BIOS přímo ze stránky výrobce, ne z jiných serverů,
klidně si stáhni navíc k němu i starší verzi a zkus ho předzignout.
To by v tom byl čert, aby se něco nedělo. Ještě se napřed podívej do manuálu
k desce, co znamená ta svítící dioda.

Ano deska nefungovala vubec.
Vse co pises jsem zkousel. I ten nejnovejsi bios, i ten reset cmos.

pokud PC Speaker pípne jednou, mělo by být vše OK,
alespoň co se týče připojení grafiky, RAM a HDD

myslim si kdyz bios pipne tak je v poradku GK,RAM a CPU pokud se nepletu hdd ma na starosti jizni mustek , nebo se pletu ?

S toho usuzuji ze problem je nekde kolem toho jizniho mustku a proto nefunguje klavesnice a nedetekuje ani hdd ani optiku a sekne se u te uvodni obrazovky

Zelena dioda hlasi ze deska je ,,power on,, nakze nic zasadniho

Ještě bych vyzkoušel starší BIOS a klávesnici PS2, ne USB.
Pak už bych tipoval, že je deska nefunkční. Nejsou na ní
nafouknuté hlavičky kondenzátorů, není některý z nich ohnutý?
Nakonec můžeš vyndat procesor a podívat se, zda není na něm ohnutý nějaký pin.
Úplně nakonec zkus zanést desku do nějaké firmy k technikům
a domluvit se s nima, jestli by ji nezkusili zprovoznit za flašku.
Ta deska teda nikdy nefungovala, proč nebyla včas reklamovaná?

Na zmacknuti klavesy del - nereaguje to same s pouzitim usb klavesnice

Tim jsem myslel ze byla pouzita jak PS2 tak USB klavesnice

Kondiky jsou jako nove
Procesor fungoval nic se s nim nedelalo, takze nozicky ok, ale presto jsem ho vytahnul a zkontroloval

Deska neni moje, ale zakaznika a prdla mu dva dny zpatky a to uz bylo po zaruce

A co myslis ze by technici s tou deskou udelali??