Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úprava skenovaných dokumentů

potřebuji poradit, jak upravit skenované dokumenty, potřebuji to nějak převést na normální text. Skenovaný dokument,který mi někdo poslal,je trošku nečitelný a rozmazaný. nevím jaké použít programy. Děkujiiii

A ten naskenovaný soubor je v jakém formátu? Pokud je v grafickém, chtělo by to si s ním pohrát v jakémkoli grafickém editoru, např. přiostřit, odstranit zahlušené plochy atp. Některé OCR programy mají navíc učící mód, takže opakovaně zmršený tvar se dá nechat překládat správně.

Protože jsem známý kompilátor, musím skeneru dost často využívat a zjistil jsem, že nejlepších výsledků dosahuji se skenerem ručním (stařičký C-Pen 600MX).