Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ekrn.exe - download a upload

Proces ekrn.exe mi nějak moc stahuje a uploaduje. Je ale divný, že nestahuje furt, ale jenom když já vědomě něco stahuju (například přes uTorrent). Když třeba stahuju 30 kb/s, tak ekrn.exe taky stahuje tolik. S uploadem to samý. Netlimiter mi ukazuje, že za posledních 10 dní sem stáhnul 33 GB, jenže 16,4 GB z toho stáhnul ten proces ekrn.exe. Dozvěděl jsem se, že to patří k eset smart security. Nedá se to třeba nějak omezit nebo uplně vypnout. Trocha mě to vadí, páč mě to bere půlku linky a pak jede net strašně pomalu.

pridavam se do dizkuze.
Zajimave je ze to dela jen pri stahovani jakehokoliv souboru a nemusi to byt pres torrent.Spolecnost ESET se mi vyjadrila ze to neni mozne.Ale nas provider ktery monitoruje data tak mi po vcerejsi dizkuzi ukazal statistiky ze opravdu odesilam data na vic.Napr stahl jsem 1gb ale jemu se zobrazuje ze 2gb.
Takze po localhoste to asi nejde.
ZKousel jsem rychlost(procest)omezit na 2kb/s a pak mi nejel bohuzel ani net.
Mam win XP a nod32 verze 3.0

Tak to budes mat nieco blbo, data by mali pretekat cez eset a nie ze eset to taha druhykrat to by bol nezmysel (a snad IMHO aj v tom esete dost tazko realizovatelne aby vsetko tahal druhykrat).
Ak si myslis ze to eset taha znova tak to ESS odinstaluj alebo aspon si v nom nastav nech nekontroluje prichadzajuce data z internetu, nechapem naco ti to ESS vobec je, napr. ak mas SP2 tak je PC relativne OK aj bez nejakeho ESS.

Uz si sa pozrel do tych nastaveni ESS a prepol ich na advanced (rozsireny) mod? Do nastaveni ESS sa dostanes ak si kliknes na ikonku vpravo dole (Eset pouziva ikonku take oko tusim). Najlepsie bude kliknut tam pravym a zvolit si nastavenia.
K tomu Eset security si urcite dostal aj navod. Ak si nedostal navod tak zavolaj do esetu na podporu ze ako je to mozne ked si si za to zaplatil ze nemas navod, ze.

heleďte tak jsem se v tom chvíli hrabal a nakonec jsem na to přišel Po otevření ESS klikněte nahoře na NASTAVENÍ -> DETAILNÍ NASTAVENÍ -> ve větvi ANTIVIRUS a ANTISPYWARE jděte do větvě OC HRANA PŘÍSTUPU NA WEB -> HTTP -> klikněte na to PROHLÍŽEČE a tam zakřížkujte to co nechete aby bylo kontrolovaný ale ne aby to bylo odfajfknutý...musí tam bejt --> červenej křížek <-- a ten aktivní režim co je pod tim nechte jak je (všecko odfajfknutý)
Snad vám to pomůže...mě to pomohlo