Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chybajuce megabajty

Kapacita HDD je 2,43GB.Ked dam spocitat velkost vsetkych suborov na HDD ,vyjde mi cislo 1,66GB.Znamena to ze volne miesto by malo byt okolo 800 MB.Ja vsak mam len asi 350MB.Kde su zvysne megabajty?Strankovaci subor je vycisteny,docasne subory odstranene a body obnovenia mam vypnute.Existuje nejaky software ktory mi prepcha trubky?Diky

Použij totalcomander a funkci soubor/obsazené místo. Ukáže to logickou velikost (součet) souborů a kolik skutečně zabírají na disku. Soubory jsou na disku umístěny do alokačních jednotek které mají nejčastěji 4kila /NTFS/ nebo 4-32kila u FAT32. Zjistíš to příkazem chkdsk v příkazovém řádku. Taky ti tam může lítat "lidský" 1gigabajt se rovná 1000*1000*1000 bajtů vs !počítačový" 1gigabajt = 1024*1024*1024bajtů.