Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypnuti pc

zdravim potreboval bych poradit jak nastavit vypnuti pc.kdyz dam vypnout tak mi naskoci cerna obrazovka s logem win a napisemnyni muzete pc vypnout!uz sem to nekde cetl ale nemuzu to najit!mam win xp home,sp2 !predem diky za rady.

A urcite si tam nainstaloval WindowsXP? A nie Windows 2000 apod?
Mozne riesenia su dva:

1. ak nechces liezt do nastaveni BIOSu tak sa pozri vo Win do start - ovladacie panely - Energia ci riadenie spotreby ci jak sa ta polozka vola, a tam ci mas zalozku "APM" (rozsirene riadenie spotreby). Ak mas, tak tam zaskrtni ze nech to pouziva, a OK. A restart a po restarte skus start-vypnut.

2. Ak vo Win tu zalozku nemas, tak vlez do BIOSu (pri starte mackat Del apod) najst tam nastavenie ACPI, a nastavit Enabled, prejst na save&exit, potvrdit, a nainstalovat Windows nanovo.

Windows XP Home Edition verze 2002.zapnul jsem to rizeni spotreby a rek bych ze to bylo jeste horsi monitor se sice vypnul ale bedna jela porad(myslim vetraky) a svitil ze je zapnutej!a do toho druheho postupu se mi moc nechce tak to asi necham tak jak to je!ono to zas tak hrozne nevadi!tak dik za tvuj cas cau