Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista x64 a integrovaná zvukovka - nehrají zadní repro

dámy a páni kto vyrieši toto je genius

ad1 mám Vista Ultimate x64

ad2 mám reproduktory GigaWorks G550W

http://sk.europe.creative.com/products/product.asp? category=4&subcategory=25&product=14661

ad3 zvukovú kartu RealTek® ALC883.

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.asp x?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=44

a k tomu z tejto kombinácie vyplývajúci veľký problém

nehrajú zadné repráky ... ktoré pôvodne hrali ... síce najprv nechceli hrať ale z ničoho nič keď som skúšal všetko možné (čo si bohužial neviem spomenúť hrať začali) ale teraz po reinštale systému hrať znova prestali

čo všetko som už skúsil a nič ma nenapadá

1. skombinoval som všetky reproduktory na každej pozícií = všetky hrali všadial okrem zadu
2. skombinoval som všetky výstupy zo zvukovky repráky hrali všadial okrem zadu
3. software vyzerá byť vyladený dobre lebo keď prehodím kabel zadok na predok a klikam na testovacie zadné repraky v software z predu zvuk vyjde
4. čo sa týka vstupu zariadenia z ktorého idú repráky asi bude tiež dobrý lebo pri teste na testovaciu ikonku v software zaznie subwoofer ktorý podkresluje zvuk reprákov (ale nie som som týmto moc istý)
5. vysielač a aj prímač na zadné repráky vyzerá byť dobrý lebo reagujú na seba tým že sa rozsvietia kontrolky

typujem na definitívne odídený zadný výstup prímača signalu pre zadné repráky (čo sa my nezdá kedže na chvýľu raz už šli) alebo nejakú softwarovú haluz .. napr. niečo z directx (nevadí že to frčí na directx10?) alebo typ signalu ktorý ide von zo zvukovky (možno ten zvuk nejak frekvenčne tie zadné repráky nezvládajú a treba niečo prestaviť) + otázka na záver čo znamená že zvukovka má analogový výstup ... nemal by byť digitálny

ďakujem za všetky rady :-*
Změna předmětu, původně: Problém pre fajnšmekrov (touchwood)

Ked to strkas do analogovych vystupov (3 x 3.5mm jack) tak s tym predsa ziaden "format zvuku" nema nic spolocne. V analogovom vystupe je analog, ziadne bity ani vzorkovacie frekvencie.

Uplne najprv musis zistit a) ide zo vsetkych dier zvuk (napr. sluchatkami). To si uz predpokladam urobil, skusal si vsetky 3 vystupy? Zo vsetkych ide zvuk?
Este ma napada ze ak to je zvukovka pre HDAudio, tak ta moze mat autodetekciu strceneho konektora (a pri strcenych sluchatkach to pochopi, ale pri strcenom repro nie), ak je to HDA zvukovka tak treba si najst nastavenia zvukovky kde sa nastavuje ze co je ktory vystup a povypinat autodetekcie a ponastavovat ze vsetky 3 su vystupy, a ze mas 5.1 repro.

Predpokladam ze ovladace k zakl.doske a ku zvukovke si nainstaloval.

no všetko čo si predpokladal si predpokladal správne

výstupy som sluchádkami tiež otestoval autodetekciu mám vypnutú a výstupy mám nakonfigurované manuálne správne

ale vyzerá to že táto chyba sa u tejto rady vyskytuje pomerne často (podľa toho čo som pozeral na nete) len to ešte nikto nevyriešil a ani na fore creative sa k tomu ešte nikto nevyjadril ]:(

No este mozes skusit toto: strcis len jack ktory je pre predne repro - hraju, vytiahnes a do tej istej diery strcis jack ktory je pre zadne repro. Ak zadne nehraju tak aspon budes vediet ze je to na 99,9% nejaka zavada v repro.

Inac nepoznam taketo bezdratove repro (podla mna to je zbytocny zdroj problemov), ale tie zadne musia mat potom tiez nejaky zdroj/zastrcku do 230V. Je to zapnute?
Dalsia vec je nenastavuje sa tam nejaky radiovy prenosovy kanal apod.? Nemaju nejake ovladanie ze hlasitost predny vs. zadny? Pozrel by som navod. A vsetko by som skusil povytahovat z 230V, chvilu pockal napr. 3minuty, a zapol by som najprv zadne a az potom by som zapol predne a ten vysielac. Alebo ak nepomoze tak skusit v opacnom poradi :-) Je aj mozne ze zadne su moc daleko a uz to nechyta. Akym sposobom sa to vobec prenasa, radiovo alebo nejako infracervene? (musi to byt v navode popisane ze aky to je prenos, a aj ako to zapnut/reinicializovat)

Inac nemas nahodou WiFi kartu apod? Ak ano tak ju skus vypnut.
Tie repro vysielaju na 2.4GHz rovnako ako WiFi a moze sa to ovplyvnovat.

A nabuduce radsej nekupuj creative. Ked vidim jeden thread na supporte creative co som nahodou nasiel googlom tak ma az dviha zo stolicky. Taka firma nema co robit na trhu. Reklamovat, pytat peniaze, a nikdy viac :-)

Ja asi raz spisem zoznam ze comu sa treba radsej vyhybat. Zacnem asi tu :-D
a) genius
b) creative
c) cokolvek do USB
d) acer
e) akykolvek SW od microsoft :-)
f) eurocase
g) cokolvek cinske noname (alebo akoze-znacky ktore doteraz este nikto nevidel/nepocul)
h) PC Chips :)

zrovna ma nic viac nenapada ale ten zoznam by mohol byt dlhsi :-)