Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr grafiky, poraďte prosím

Takže prosím prosím poradit s výběrem.
Mám dvoujádro AMD Athlon 64x2 Dual Core 4200+ 2,21Ghz, 2gb ram, Desku asus A8N32 -Sli Deluxe.
Stávající garfika MSI NX7800gtx ( nvidia Geforce 7800gtx). (Windows xp)
Chtěl jsem dokoupit ještě jednu, ale nějak není k mání. (Co sem tak slyšel tak je to velice dobrá karta i na ten věk :))
Takže jsem si říkal, že bych koupil nějakou novější a kdyby to bylo za rozumný peníz zak rovnou dvě. Někde jsem zachytil, že úplně nový podporují DirectX 10.. ale XP-čka. Jak to je? Na visty přecházet nehodlám.. Díky

DirectX 10 pod XPckami nerozbehas, ten je IBA na Viste.
To mas fakt tak vela penazi, ze chces riesit SLI + pripadne nedoladenosti so SLI ovladacmi...
V pripade ze chces dve grafiky, tak si najprv over ci mas dostatocne vykonny zdroj, a CPU by som tiez dal vykonnejsi.

Nevím co to obnáší proto se ptám, jestli to jsou takový obštrukce, tak ty samo rád vynechám a radši koupím jen jednu. Zdroj bych měl mít ok, ona už tahle karta (sestava) bere dost, takže 500 to je určo..
Jo koukám, že jsem se upsal, mělo tam být že XPčka DirectX 10 nepodporuju..

SLI režimu bych se vyhnul širokým obloukem a to případně i CrossFire u ATI karet.
Má to jen řadu nevýhod: některé hry ti nepůjdou vůbec, některé špatně a ty,
co zbudou, nebudou mít nikdy dvojnásobek výkonu,
odhadem tak 20-70% v ideálním případě. Hrozí případná nekompatibilita,
když si dokoupíš stejnou kartu později s novějším FW, jsou velké nároky na zdroj,
teplota ve skříni je vyšší o hluku nemluvě. I když nejsi třeba omezen financemi,
tak asi ještě dlouho bude lepší koupit si drahou špičkovou grafiku, než 2 ks
"podšpičkových" modelů, nakonec o zabraném místě ve skříni nemluvě.

2mkpgw

Zvol na té stránce v roletce Seřadit podle ceny, ať se nezdržuješ.