Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdil v technologii lcd pro BFU? Doporucte sirokouhle lcd 20"

Zdravim,

Vim, ze je tu spoustu podobnych dotazu, ale presto se musim zeptat. Jde mi o pouzitou technologii jednotlivych lcd, ve vetsine e-shopu udaje neuvadi (itek.cz, alza.cz - neuvadi u vsech). Dale bych se chtel zeptat zda pro bezneho uzivatele je rozdil v technologii lcd vubec rozpoznatelny? Vim, ze TN technologie je ta nejstarsi a nejmene kvalitni, proto bych rad jinou technologii ( S-PVA, S-IPS atd.) Bohuzel dotazovat se na jednotlive lcd-cka primo u prodejce mi pripada ponekud zdlouhave, totez je i postupne vyhledavani na netu. Proto se na vas obracim spise o doporuceni sirokouhle 20". Finance jsou dost omezene, tedy 6000,-Kc ( +/- par stovek). Pouziti: internet, uprava fotek a bezne prace v M Office, tedy nic narocneho.

Mam nekolik typu, jen nevim jiz zminovanou technologii.(Uprednostnuji znacku Samsung)
napr.:
http://www.alza.cz/20-palcove-lcd-samsung-2032bw-ce rna-leskla-black-glossy-d80113.htm
http://www.alza.cz/lcd-displej-acer-al2016wbd-d7497 7.htm
http://www.alza.cz/lcd-panel-benq-e2000wa-cerny-d80 875.htm
product.jsp

Jak již bylo řečeno výše, širokoúhlý LCD má smysl od 24" a výše - u 20" je ten displej opravdu "zpláclý" -těch 150 px na výšku opravdu chybí, především při té úpravě fotek(sám jsem měl dilema zda 20" wide či 4:3, a nakonec vyhrál klasický poměr stran (měl jsem možnost obojí porovnat)).
Jinak argumentovat tím, že máš doma wide NTB a televizi je trochu mimo, neboť s TV na net nechodíš, nebo snad ano?
A pokud jde o NTB - například já wide mám a opravdu mi nedělá problém přecházet mezi 4:3 a 16:10 ;-)

nejde o to co na TV ci ntb delam, jen mi je proste neprijemny stridave cucet na wide a 4:3. Tu velikost lcd jsem jeste tedy prehodnotil a nasel toto: http://www.alza.cz/22-lcd-lg-flatron-l225wt-bf-cern y-black-5000:1-300cd-m2-5ms-gtg-1680x1050-dvi-tco03 -d82466.htm
- jenze to je az podezrele levny, takze to bude asi solidni sunka?

Chtel jsem si to frknout pod stromecek (abych tam neco mel:-D ), ale zacinam zvazovat, ze mesic pockam a koupim tedy 24".