Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z procesorů

Premyslim mezi temito dvema procesory:
AMD Athlon X2 BE-2400, 2.3GHz (45W), socket AM2
nebo AMD Athlon X2 4800+ EE, 2.5GHz (65W), socket AM2?
Vyplati se zvyseni vykonu o par MHz oproti zvysene spotrebe?
A jeste jeden dotaz: pri hledani jsem nasel procesor BE-2400 v rumunskem e-shopu o 1000,-Kc levneji - odkaz.
Nevite nekdo, kolik by tak zhruba mohlo stat postovne a jaka je procentuelni pravdepodobnost, ze by se procesor ke mne z Bukuresti v poradku dostal?

Vyplati se zvyseni vykonu o par MHz oproti zvysene spotrebe?

To záleží na tom, jak chceš počítač s daným CPU využívat. Jestli to má být takový domácí PC pro všechno, který má ambice být puštěný denně aspoň chvíli, volil bych raději méně žravou variantu.
Pokud to ale má jednou za týden dvě hodiny renderovat nějakou náročnou scénu a jinak to bude vypnuté, je samozřejmě lépe upřednostnit maximální výkon.