Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starsi hry na wide monitoru - jak na to?

Nazdar vespolek,
známý si pořídil nějaký LCD Samsung, 22palců, s nativním rozlišením 1680x1050 bodů. Provozuje to na winXPpro SP2, s grafikou
Ati HD2600XT s aktuálními Catalysty. Potíž je v tom, že mu nejsem schopen nic kloudného poradit, když si stěžuje, že všechny starší hry co na tom prohání (např CoD, Mafia, NFS Underground), které nemají pravděpodobně "od přírody" v nastavení žádné wide rozlišení jsou roztažené a placaté. Dá se někde v něčem nastavit, aby byl při fullscreen chodu aplikace zachován poměr stran (že to třeba přidá po stranách černý pruhy chápu) - nebo tak nějak? Sám mám 4:3, s tímhle nemám žádnou skušenost...

díky !

Dík, to je zajímavej link..
Kolegovi jde ale o to, kterak na wide monitoru nehrát wide... v tom je ten paradox. Kterak prinutit ten monitor, aby napriklad 800x600 zobrazil ve stredu zobrazovaci plochy, kolem cernej ramecek. Aby to nebylo roztazeny po cele plose. LCD televize mi to prepina cudlikem. Umi roztahnout 4:3 na 16:9, pak maj panaci placaty hlavy, nebo zoom, to to zase nevidim cely, dole a nahore to urizne prouzek, apod. Taky jde prepnout na 4:3 a po stranach mam cernej pruh. Zaplatpambu za zpravy na n@ve :-)

To záleží na ovladačích ke grafice co má ten známý. Já například na notebooku si můžu ve vlastnostech vybrat jak se bude obraz chovat při jiném rozlišení než nativním, jestli bude mít kolem černý rámeček, bude se roztahovat do plné obrazovky (zkreslení obrazu) nebo se bude roztahovat ale při zachování poměru stran (takže budou černé pruhy jenom po dvou stranách).