Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pracuje LCD panel do kejsu?

Ví někdo jak pracuje tato věc?
http://mode-com.elektrosvet.cz/lcd-panel-do-pozice- 525-cernastribrnabila+dp105088/
Jedná se o LCD panel co informuje o teplotě CPU, umí regulovat otáčky, ukazuje činnost HDD..

Píšou že to je pro skříně modecom..
A tak nevím jestli by to fungovalo i v KME kastli, ale proč by nemělo? Toto by spíše měla být záležitost desky a ne kejsu...
Na jaké bázi to pracuje? Teplotu zvoleného místa to beru, je tam čidlo které se umístí kam chceme, ale odkud to vyšťárá teplotu CPU a činnost HDD? Kde se to připojuje? To se to napojí do desky kde je připojení pro LED indikaci činnosti HDD?
Má někdo zkušenosti?

To co jsem doteď montoval byli levný šmejdy. Čidla na teplo by se měli připevnit na procesor a grafickou kartu ale nikdo mi neřekl jak aby to vůbec něco měřilo. Pochopitelně je nemůžeš dát mezi chladič a procesor a když je dáš na bok tak sou ofukovaný případně měří pytloviny...Čidla otáček se snímají napojením na ventilátor, často se tyhle hračky snaží o nějakou nastavitelnou regulaci otáček /většinou není nijak vázaná na ty teplotní čidla/ a většinou to koliduje s automatickou regulací otáček např. procesoru čili si musíš vybrat jedno nebo druhý.

Na činnost HDD se připojí kabel z toho panelu do základovky místo červený kontrolky.

Vevnitř je elektronika jak z digitálek a abys dostal výstupy ze všech čidel na ten displej musíš do toho pořád štouchat.

K smrti nerad vidím tenhle mor na počítačových casech typu eurocase kde se dá čekat že se to pokazí nebo si přijde majitel stěžovat že to {<⌂>} ukazuje.

Shrnuto : kup si radši flašku:-)