Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaheslování v XP SP2 home

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli lze využít funkci šifrování složky v XP home? V XP profi vím,že jo,to jsem se tu dočetl,když jsem hledal informace.
Mám políčko na zašifrování složky neaktivní,nestačilo by to jen někde ve Windowsu aktivovat? Případně jak?
Děkuji za odpovědi - jsem laik.

Windows xp Home Edition neobsahuje následující :

- podpora více procesorů (netýká se více jader jednoho CPU)
- offline soubory a složky
- vzdálená plocha
- šifrování souborů
- řízení přístupových práv k souborům
- uživatelské rozhraní s podporou více jazyků (MUI)
- služba vzdálené instalace
- centralizovaná správa
- cestovní profily
- automatická obnova systému
- podpora dynamických disků
- faxové služby
- IIS (web server)
- možnost přihlášení do domény
- IPSec
- SNMP

viewtopic.php

každopádně je lepší použít program /truecrypt/ který závisí na heslu a tvojí schopnosti si ho zapamatovat a kdykoliv můžeš obsah otevřít na jiném počítači než použít microsoft šifrování které při ztrátě certifikátu už neotevřeš nikdy nikde. Navíc ms šifrování nejde rozumně zálohovat mimo disk.