Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se zápisem do souboru...

Ahoj všem... Chtěl bych poradit s anketou kterou jsem stáhl z netu a následně upravil aby fungovala jak má...jenže funguje mě v pc (mám php triadu) ale jakmile je hodím na net (na ic.cz) tak mě anketka napíše chybu při hlasování...
kod mám zde:

$nazev = basename(__FILE__);
$souborip="anketa-ip.php";                      //soubor s ip adresami hlasujících
$soubor="hlasuj.php";                           //soubor s hlasy
$aktualni = $REMOTE_ADDR;                       //aktuální ip adresa

$otazka = "Jak se vám líbí<br /> tyto stránky?";                      //Otázka
$odp = array("Super!!!","Dobrý.","Ujde.","Hrůza!!!");                 //Odpovědi

//Kontrola existence souborů
if (!file_exists($souborip))
 {
  err ($souborip);
  exit;
 }
if (!file_exists($soubor))
 {
  err ($soubor);
  exit;
 }
//Konec kontroly

//Otevření a načtení hlasů
$data = fopen($soubor, "r");
$cti = fread($data, filesize($soubor)+10);
fclose($data);
list($a, $b, $c, $d) = explode( "Đ", $cti);

//Hlasování
if (isset($odpoved))
 {
  if (zjistiip($souborip, $aktualni))
   {
    if ($odpoved == "a") {$a++;}
    elseif ($odpoved == "b") {$b++;}
    elseif ($odpoved == "c") {$c++;}
    elseif ($odpoved == "d") {$d++;}

   $zapsat = "$a" . "Đ" . "$b" . "Đ" . "$c" . "Đ" . "$d" . "Đ";
   $kam = fopen($soubor, "w");
   fwrite($kam, $zapsat);        //zapsání nového hlasu do souboru
   fclose($kam);

   $ipsoubor = fopen($souborip, "r");            //zapsání ip adresy odesílatele hlasu
   $data = fread($ipsoubor, filesize($souborip)+10);
   fclose($ipsoubor);

   $write = $data.$aktualni."Đ";

   $kam = fopen($souborip, "r");
   fwrite($kam,$write);
   fclose($kam);

  }

doplněn tag code (host)

a následně upravil aby fungovala jak má

Jo, to vidíme... :-D

Řekl bych, že souborům hlasuj.php a anketa-ip.php musíš nastavit atribut pro zápis (chmod 777).

A zahlédl jsem tam i nějaké další nesmysly:

$ipsoubor = fopen($souborip, "r");            //zapsání ip adresy odesílatele hlasu

Odkdy se zápis nastavuje atributem "r"?