Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - zdroj

Ahoj všem
Chci si koupit tuto sestavu:
Procesor:AMD Dual-Core Athlon A64 X2 4800+ EE (65W) 64-bit Windsor BOX socket AM2

Zákl.deska:ASUS M2R32-MVP, ATI CF Xpress 3200/SB600, DDR2 800, 2xPCIe x16, SATA II RAID, eSATA, FW, GLAN, 8ch audio, scAM2

Grafická karta:GIGABYTE VGA nVidia 8800GT 512MB DDR3, DVI,TVout, HDCP, PCIex

Pamět: 3× 1024MB DDRII 800 A-DATA (LFT warranty) , AED1024A

Chtěl bych: 1.Ohodnotit tuto sestavu ohledně výkonu a funkčnosti,jestli je vhodná pro
hraní her typu Crysis apod.
2.Vybrat vhodný zdroj

1) v ati sestavách se moc nevyznám přešel sem před rokem na intel ale podle mě je ta deska poněkud zastaralejšího čipsetu čili bych vybral čipset amd 770

Třikrát gigo paměti je nesmysl. Přijdeš o pět procent výkonu z dualchannelu. Dneska je to levné tak buď 2*gigo což bude stačit a dá se snadno dokoupit nebo 4*gigo případně pokud je víc peněz tak 2*2giga. Každopádně 2giga by měli s win XP stačit, navíc XP neumí víc jak dvě giga přidělit aplikaci/hře. Hlavně nevymýšlel něco jako 2*gigo a 2*512!!!

Na 8800GT taky čekám tak je to dobrá volba:-)

2) Fortron 500W (400w by podle mě stačil taky), eurocase 450W to taky nějak utáhne ale to bych nechtěl:-)

Díky za tip

Desky z čipsetem amd 770 jsou dost drahé,zatím o tom neuvažuji

Zdroj:

Co třeba tenhle:http://www.axacomp.cz/zdroje/fortron-fx500-a-500w-a tx2-0-pasivni-pfc-12cm-ventilator/

nebo:DetailPage.asp

tento je sice silnější,ale nevím,jestli je vhodný:http://www.alza.cz/zdroj-gembird-600w-ccc-psu8-akti vni-pfc-p4-2x-tichy-vetrak-sata-konektor-d44885.htm

Co se týká pamětí,tak pro začátek asi 2×gigo a pak případně dokoupím

Ještě bych chtěl vědět,jaký vliv na výkon má Cache paměť procesoru

?? 2150kč s dph není drahé ale je to odpovídající cena.

http://www.alza.cz/zakladni-deska-asus-m3a-d84249.h tm

zdroj bych bral Fortron FSP500-60GLN, každopádně s tím 12cm ventilátorem čili ne ten gembird

Když cache procesoru vypneš tak nemáš skoro žádnej výkon. Asi se ptáš na rozdíly mezi 512kilobajtama a 1mb cache u (jinak stejně rychlého) amd - liší se to podle typu aplikace u her je rozdíl max 5procent, větší bude u winraru, počítání Pí možná kódování videa.