Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POI sloty

Rád bych se zeptal na toto:

mám integr.grafiku nVIDIA MCP61 a ta má PCI Express x 16 sloty.Kdesi jsem ale četl,že pokud na tuto zákl.desku připojím dobrou graf.kartu,tak mi to celé pojede jakoby to jelo přes PCI Express x 8 slot.Výkon nově přidané graf.karty pak prý bude zhruba 3/4.Je to pravda?A je ten rozdíl opravdu tak znát nebo můžu tu novou grafiku klidně připojit na tuto zákl.desku?

Děkuji.

Nechapem odkial si nabral tu blbost, ani nechapem aku tam mas zakl. dosku, ale ak ma zakl.doska plnohodnotne PCIe x16 (ak to tak je napisane v navode k zakl.doske alebo na strankach vyrobcu zakl.dosky) tak tam grafika pojde normalne, nie na 3/4
Problem su zakl. dosky ktore maju aj AGP aj PCIe pre grafiku, tam je jeden z nich osudeny, zvykne byt napr. PCIe x4 vyvedene na PCIe x16 konektor, tam potom funguju len niektore grafiky ktore su uvedene na strankach vyrobcu, vseobecne take zakl.dosky neodporucam.

ok tak davam link http://pc.poradna.net/question/view/177947-vhodna-g rafika tak ked chce niekto odpovedat tak tam :-)
Inac je nutne zistit presne aku mas dosku (vcetne toho pismena na konci, resp. ci to je 6SGM alebo 6PGM). V tom dotaze to pises 3x a furt nejake ine oznacenie. Precitaj si to na niektorom slote na nalepke, alebo niekde na zakl.doske ze co je presne zac.
Ten osudeny PCIe x16 ma (aspon podla toho co si pisal) verzia s V na konci:

1 PCI Express x 16 slot(K9N6PGM-FI/F)
1 PCI Express x 16 slot but only provides x8 bandwidth(K9N6SGM-V)

Ale aj keby to bolo x8 tak by to este malo byt dostatocne, nebude to 3/4, malo by aj 8x IMHO stacit na 100% vykon.
P.S. este treba davat pozor na to ze: ta osekana (K9N6SGM-V) doesn't support (nepodporuje) ATI X550, x1050, X700, X800, X850 and X1800XL series graphic cards. Otazka ci tam pojde 1950ka, tazko povedat, najprv napis aku mas vlastne dosku.

Na krabici od PC je o základní desce napsáno toto:

MB MSI K9N6SGM-Vb,nVIDIA MCP61,ATX,VGA+PCLe,LAN s/n 601-7309-020K0611015476.

Atˇ to je komplet ještě jednou:

cpu:AMD Sempron 3000+(socket AM2)Box s/n X921344R70008,1.61GHz,
RAM:1024MB DDR 2,667 A-DATA assembly(LFT warranty)s/n 707 JH,
case:ML LYNX-EC5454 BlackGrey,350W,12cm,PFC(SB),
HDD:WD1600JS CaviarXL,160GB,7200rpm,SATA/300 s/n WCANMA323917,
mech.:DL DVD R/RW/RAM LG GSR-H42NRBBB,black,bulk s/n612HCEA461884,
All in 1,USB 2.0(Reader/Writter)Black,
mon.:ASUS-VW192s(1440x960)75Hz,
OS:Windows XP.

Tak víc už fakt sdělit nemůžu.Díky za odpovědˇ.:-)

Tak to mas tu osekanu verziu (zrejme tam bola pouzita nejaka osekana verzia chipsetu). Do takej dosky to je tazke, vzdy to moze byt problemove. Mozes to skusit, ale nezarucujem ze ta ATI v tom vobec bude fungovat. Ak bude tak by to malo byt takmer na plny vykon, ta zbernica toho az tak moc neobmedzuje.

Tak to se mi ani verit nechce. Davam si dalsi minusovy bod pro nVidii do sveho blbajzniku. Grafika s PCIEx16 by mela jet bez jakychkoliv problemu na ocesane sbernici (treba i PCIE4x), jen s adekvatne mensim vykonem (datovym tokem). A jestli board "umi" na 16-ce sbernici jen osmicku??? Tak to at si vyrobce nastraka do prdele (pomalu)...

No tak tos mě pobavil!:-DAle díval jsem se na tu zákl.desku na nettu,a tam píšou,že to ty PCIe x 16 sloty má pro,cituji:"osazení diskrétní grafickou kartou".Co znamená to slovo DISKRÉTNÍ,tak to netuším.

Snad to víte vy,chlapi:?:.

Díky.

No prave, "by mela jet" (skor by som povedal "by mohla jet"), ale neznamena ze urcite pojde. Zavisi od grafiky (chipu, zapojenia), BIOSu na nej, ovladacov... To bol aj problem "hybridnych" dosiek s AGP aj PCIe x16 na ktorom byvali na niektorych takych doskach len 4x PCIe lajny, nemuseli tam ist bez problemov vsetky grafiky.

Podla mna mu tam ta 1950 pojde, ale nechcem pisat "ano urcite" a potom to kupi nepojde to a bude nadavat na mna :-) Ale myslim ze pojde.