Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaký vysavač?

Dnes mi při vysávání zkolaboval vysavač značky ETA. Asi jsem to měl nechat manželce. :!::!: Rozpadl se rotor, rozbil uhlíky, rána jak z poplašňáku.Zakouřilo se z něj a byl klid, ani pojistky nevyrazil. Musím tedy koupit nový a tady bych rád slyšet váš názor, jestli sáčkový, nebo bezsáčkový.Zatím jsme měli vždycky sáčkový.

Změna kategorie, původně: Ostatní. Lépe by to sedlo na kutilska.poradna.net. (anarchist)

u nás používáme standardně Miele (pytlíkový; ségra ho má taky) a rozhodně s tím nejsou žádné problémy. Stačí jednou za rok povyměňovat všechny filtříky (ono je to navádějící, protože s 5 velkými pytlíky jsou v balení i ty malé, náhradní.

Jinak rodiče mají na "drsné vysávání" Etu Neptuna (moje osobní akvizice na čištění auta :-D) - sáčkový, zvládá i vodu a je to kanon (i když teda váží jako vykrmené prase) a mamce jsem pořídil na uklízení "malých binců" takový ten odstředivý bezfiltrový vysavačíček (tuším rovněž Eta)

V podstatě i sáčkový vysavač může s trochou píle pracovat v "bezsáčkovém režimu". Občas to tak řeším, drátem opatrně vyhrábnu u popelnice obsah a recykluju. Doprovodné jevy tohoto procesu jsou podobné tomu, co bylo popsáno u toho bezsáčkového - prachová koule. Ideální ale, když jsou v tom dlouhé vlasy, které se spojí s prachem a lze to pak snadněji vytáhnout ]:)
Nedělám to ani tak kvůli financím, ale hlavně proto, že vždycky zapomenu, jakej typ pytlíku koupit a už mám doma pár, který do luxu nepasujou..

teda,je vidět tak se vyznáte a co parní čistič dražšší jak vorwerk,ale za 2 hod´ky vyglancuje celej barák(jen ta cena -:-?elektrolux 30litrů) a je na vše od koberce,přes koupelnu až po okna a troubu vy jste mi technici:-)