Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router

Dobrý večer mám rozvedený internet v paneláku přes síťový router.Mohu doma připojit druhý počítač pomocí sítě a první počítač použít jako server.Nevím,zda mohu za routrem ještě spojit dva počítače kříženým kabelem.

a) pokud je ten router tvůj domácí, nastrkej všechny kabely do toho routeru.
b) pokud je to nějaký váš společný, měl by ti stačit switch, s tím že:
- buď přes dhcp od routru dostaneš více adres,
- nebo po dohodě se správcem toho routeru použiješ více pevných adres,
- anebo ti nastaví přidělování ip podle tvých mac adres ("statický" dhcp), záleží co ten krám umí.