Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr startu XP

Ahoj, nainstaloval jsem si (novou instalaci) XP do pc a když zapnu pc, tak po kontrole biosu mi naběhne černá obrazovka, kde mi to dá vybrat zpuštění XP ze třech možností, ale funkční je jen jedena. Když vyberu jeden z těch nefunkčních, tak se pc restartne. Jinak jsem všechny disky zformátoval, cmos jsem resetnul, ale dělá to pořád a už si nevím rady. poradí mi někdo?? Předem dík..

Asi je něco špatně... instaloval jsi skutečně na čistý disk? Nebyly na něm žádné přechozí nepovedené/staré instalace Windowsů?

Najdi si tady na poradně jak editovat soubor boot.ini - tím se sice zbavíš nabídky, ale jestli to vyřeší problém globálně, si nejsem jist.

tipuju že instalace proběhla nekorektně, třeba se zapomenutým cd v mechanice a se znovupokusy o další instalaci, proto těch více záznamů odkazujících spíš na dočasný instalátor. jenže tazatel nepíše jaké volby mu to nabízí, tak jdeme věštit:

jak píšeš, kolega buď může najít sktrytý read-only soubor c:\boot.ini a zeditovat zhruba do tvaru:

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP" /fastdetect

nebo někde v nabídce: pravým myšem na tento pc - vlastnosti - upřesnit - spuštění a zotavení systému: a tam vytřídit co nefunguje. (píšu to podle w2000, xp to můžou mít trochu jinak)