Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy s diskem

Dobrý den,
mám problém s instalováním HD SATA2 SEAGATE 160GB na desku MSI K9N6GM series. Disk se sice objeví v Biosu, ale nelze na něj instalovat OS. Předtím jsem na stejné desce měl HD IDE SEAGATE 80GB s nastavením cable-select, jinak to nešlo. Co je potřeba udělat, nastavit aby nový disk fungoval. Díky za radu!

Hm, tak ten disk třeba může být "mrtvý". Nebo ho máš nějak špatně zapojený. Ten disk je nový (ne, vypraný v perwollu!)? ]:)) Zkus disk vyzkoušet někde u kamaráda nebo v prodejně.

Postupuješ při instalaci správně (F6 + instalace ovladače SATA řadiče)?. V které fázi instalace disk není přístupný? Co přesně počítač hlásí?

pokud je instalační médium XP s integrovaným SP2, není potřeba disketa, vše by mělo fungovat napoprvé. Jak psal kolega výše - je to CD bootovací? Co přesně se zobrazí poté, co se z něj nabootuje? Modrá obrazovka v textovém režimu a nějaký popis na ní? Nebo černá obrazovka s textem?

zobrazí se černá obrazovka s textem

A ten text prozradíš nebo máme hádat? Někdy mi fakt připadne, že lidi ani nechtějí, aby jim někdo poradil a proto mlží a mlží...

možná, že CD opravdu není bootovací?

Jestli je CD bootovací nebo ne, to musíš vědět ty - takhle na dálku se to opravdu poznat nedá. Je to originál CD s WIn XP? Pak by mělo být určitě bootovací.