Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém ze zvukovou kartou

Dobrý den, v sobotu jsem si koupil novou základní desku MSI K9A2 CF-F. Všechno jsem nainstaloval a šlapalo, ale problém se vyskytl u zvukové karty. Zpočátku mi jí to našlo, ale u instalace ovladače mi to psalo " Při instalaci zvukového ovladače Realtek HD došlo k chybě" Vyzkoušel jsem asi 5 verzí ovladače a u všech to dělalo to samý. Ted už mi to tu zvukovku nachází jen jako PCI Device. OS mám Windows XP. Nemá nebo neměl někdo podobný problém? Děkuji

to je vporiadku, po doinstalacii SP2 nainstaluj(alebo preinstaluj) ovladace chipsetu a potom ovladace zvukovky z dodaneho CD k doske. Pise to stale ze je problem? Nenapise nic konkretnejsie ze aky problem? Pouzivas ovladace z CD k tvojej zakl.doske? Skontroluj este v BIOSe ci je povolene (Enabled) onboard audio prip. Azalia apod.

Tak jsem přeinstaloval ovladače k chipsetu a nic se nezměnilo. Stále to nachází jako PCI Device a ne jako multimediální zvukový adaptér jako na začátku. A když dám vyhledat ovladače přímo tak, že zadám tu složku na CD tak nic nenajde. V BIOSU jsem našel jen jednu položku se zvukem a ta je Enabled

Tak si nainstaloval blbe ovladace k chipsetu :-) Onboard zvukovka nie je PCI device. Ak tam mas nejake PCI device tak je to bud nieco uplne ine nesuvisiace so zvukovkou, alebo ak to je suvisiace so zvukovkou tak je to AC97 controller alebo azalia controller ktory je v chipsete.
P.S. skus ist na www.msi.com.tw, vyber si "MSI global", potom sekciu downloads a daj si vyhladat (okienko Search) svoju zakl.dosku a stiahni si vsetko co tam je (okrem BIOSu) a nainstaluj.
... konkretne tu: http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddet ail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1333

P.S.2. skus odobrat to PCI device zo spravcu zariadeni a restart, skus odisntalovat ovladace chipsetu a zvukovky (ovladacie panely - pridat/ubrat programy ak tam nieco mas, a nainstalovat vsetky ovladace znova).