Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PROBLÉ - WINDOWS spuštění programu

Zdar,
jeden program mi hlásí chybu při spuštění:

Systém windows nemá přístup k určenému zařízení, cestě nebo souboru. K přístupu k položce pravděpodobně nemáte patřičná oprávnění.

Ostatním ale funguje.
V čem může být problém?

Díky.

K niektorej zlozke alebo k niecomu nemas pristup (alebo nemas tam pristup na zapis). Alebo to blokuje nejaky antispyware apod.
Napr. do dokumenty a nastavenia pod svoje meno apod, skus si tam vytvorit novy subor alebo nieco tam skopirovat ze ci to pojde. Ak nejde tak pravy klik - opravnenia a povolit.

P.S. aha takze nakoniec sa doslo vyssie k tomu ze to blokuje AVG. Tak si vypni AVG, mozes ho rovno odinstalovat aj tak len spomaluje a nic uzitocne nerobi :-)
P.S.2. a ak ti AVG hlasi ze je to vir tak to je vir. A odporucam to neinstalovat (ak nechces instalovat nanovo komplet windowsy).

Trojsky kon mozno neuskodi tebe ale uskodi tak ze bude napr. posielat trilion spam mailov alebo sa bude cez neho robit DDOS utok na nejaky server. Takym ako ty by mali zakazat pristup k PC pripojenemu k internetu.

Uvedeny problem moze vznikat z roznych dovodov, bud to blokuje nejaky porogram (antispyware, kerio, apod) alebo to blokuje uz nejaka zaplata Win ak to vyuzivalo nejaku dieru, alebo uz nieco bezi (napr. ten trojan :-D) a teda jeho subor sa samozrejme uz neda prepisat ked uz bezi, alebo do nejakeho adresara nie je dovoleny zapis (to je ale tvoj problem ze si taky "admin" ze sa ti "sami od seba" menia opravnenia k pristupu k adresarom)

Dobrovolne si chcet ohrozit PC...ty niesi normalny...
Ale ak prides o dokumenty alebo data tak tuna nevyrevuj, ze chces nejaky soft na obnovenie zmazanych suborov:-p

Inak nejde ti to spustit preto, lebo prave AVG hlasi ze je tam vir. z toho dovodu AVG blokuje vsetky operacie z tym suborom - nova vlastnost AVG od v.7.5. (mozno aj skorsich, ale vsimol som si to prave pri v 7.5) Pri niektorych pripadoch subor pride dokonca o ikonku a tvari sa, ze nieje platnym EXEckom systemu Win32. Takze preto ti nejde spustit.

pozn.

I když antivir občas zařve, nemusí jít vždycky o vir. Stačí, když nějaká utilita používá hodně nestandardní postupy. Mám pocit, že např. AVG řval, pokud měla být spuštěna nějaká neškodná utilita, která zvyšovala počet otevřených TCP připojení v XP nad defaultních 10 (snad to píšu dobře...).

Každopádně (a obecně): pokud AV cosi hlásí či blokuje, je potřeba být opravdu hodně ostražitý :!: